2011 Vasario 22

Jūra

“DFDS Lisco” keltas parplukdytas į Klaipėdą

veidas.lt

Netoli Vokietijos krantų pernai spalį sudegęs bendrovės “DFDS Lisco” keltas “Lisco Gloria” antradienį vilkikų parplukdytas į Klaipėdos uostą. Antradienį vakare keltas pasiekė Vakarų laivų gamyklos įmonę, kuri imsis jo supjaustymo darbų.

Klaipėdos uosto realaus laiko stebėjimo sistema parodė, kad laivas į uostą įplaukė antroje dienos pusėje.

Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės komunikacijos ir reklamos vadovas Žydrūnas Stasytis BNS patvirtino , kad sudegęs keltas prišvartuotas uoste apie 18 valandą.

Keltas kaip metalo laužas parduotas Estijos koncerno “BLRT Grupp” valdomos Vakarų laivų gamyklos Klaipėdoje antrinei įmonei “Vakarų Refonda”.

Sudegusio kelto remontas kainuotų apie 70 mln. eurų, todėl nuspręsta, kad jo remontuoti neapsimoka. Manoma, kad keltą supjaustyti užtruks apie 5 mėnesius.

Vietoj sudegusio kelto “Lisco Goria” įsigytas ro-pax laivas “Liverpool Seaways” kovo pradžioje turėtų pradėti plaukioti iš Klaipėdos į Švedijos Karlshamno uostą. Draudimo bendrovė įmonei už sudegusį keltą išmokės 195 mln. litų ir dar apie 49 mln. litų – už apdraustus ekonominius interesus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...