2011 Gegužės 18

Dešimt krypčių teisėtvarkoje iki 2020 m.

veidas.lt

"Veido" archyvas

1. Viešumas. Didesnis prokuratūros, advokatūros ir teismų darbo viešumas, skelbiant internete ne tik teismo nutartis, bet ir prokurorų kaltinamąsias išvadas bei advokatų kalbas ir kartu visuomenei pateikiant suprantamus rezonansinių bylų komentarus.
2. Opinija. Teisėjų, advokatų, prokurorų asmenybių aktyvus dalyvavimas viešojoje erdvėje, atsakant į visuomenei rūpimus klausimus, neužleidžiant visos viešosios erdvės nekvalifikuotiems ir lėkštiems žurnalistams ar kitiems viešosios nuomonės formuotojams.
3. Naujovė. Piliečių skundo dėl žmogaus teisių gynimo Konstituciniame Teisme įgyvendinimas.
4. Seimas. Konstitucijai prieštaraujančių įstatymų pašalinimas iš Lietuvos teisės sistemos, įstatymų leidėjams nustojant kurti teisinį nihilizmą.
5. Darbo krūvis. Teismų darbo krūvio susiejimas su teisėjų korpuso dydžiu, sustabdant “konvejerinį” teismų darbą ir tolesnį teismų sistemos kompromitavimą nekokybišku teisingumo vykdymu.
6. Siekis. Pašalinimas iš teismų darbo tų visuomeninių konfliktų sprendimų, kuriems nėra būtina teisminė institucija.
7. Reforma. Modernios teisminės mediacijos instituto įtvirtinimas, keičiant dalį teismo verdiktų pačių piliečių pasiektomis taikos sutartimis.
8. Bylos. Grupinių ieškinių teisme instituto įtvirtinimas civilinėse bylose, suteikiant galimybę didelėms piliečių grupėms spręsti analogiškus ginčus (pensijų, atleidimo iš darbo etc.) kartu, taip leidžiant sumažinti bylų skaičių ir pasisamdyti brangesnius bei kvalifikuotesnius konsultantus ar advokatus.
9. Kartų kaita. Teisėjų korpuso atnaujinimas jaunais, kvalifikuotais ir gebančiais kurti pasitikėjimo teismais atmosferą teisininkais.
10. Arčiau žmonių. Teisininkų arogancijos keitimas pareiga daryti teisę suprantamą ir prieinamą visuomenei. Posovietinio teisinio nihilizmo keitimas pritarimu ir pagarba Vakarų demokratiškų visuomenių sukurtai teisinei tvarkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...