2010 Birželio 24

Teisėtvarka

Daug pretendentų į laisvas teisėjų ir prokurorų vietas

veidas.lt

"Veido" archyvas

Dar praėjusią savaitę 66-iuose Lietuvos teismuose buvo 19 laisvų teisėjų etatų, tarp jų ir teismų vadovų. Bet penktadienį po Teisėjų tarybos posėdžio jų liko mažiau. Mat taryba pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirinktai Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Egidijaus Žirono kandidatūrai į šio teismo pirmininkus. Be to, taryba prezidentei patarė Klaipėdos apygardos teismo pirmininku skirti šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką Arvydą Daugėlą, o Kauno miesto apylinkės teismo teisėją Nerijų Meilutį – Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininku. Dar devynis teisėjus patarta skirti apylinkių teismų teisėjais. Bet tuo pačiu metu keturiuose teismuose jau baigiasi teisėjų įgaliojimų laikas. Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė “Veidui” tvirtino, kad ir šie etatai tušti ilgai nebus, nes pretendentų į skelbiamas teisėjų atrankas gana daug.

Pretendentų stoka negali skųstis ir laisvos prokurorų vietos. Jų esama vienuolikoje prokuratūrų. Štai dėl Šalčininkų rajono apylinkės prokuroro vietos neseniai konkuravo dešimt pretendentų, o Ukmergėje – net 12. Norinčiųjų dirbti Visagino miesto prokuratūroje buvo šeši. Generaliniam prokurorui jie rekomenduoti tokia eiliškumo tvarka, kokią nustatė atrankos komisija. Praėjusią savaitę komisija posėdžiavo net dvi dienas. Jai vadovaujantis Generalinės prokuratūros Tarptautinių ryšių ir teisinės pagalbos skyriaus vyriausiasis prokuroras Rolandas Tilindis sakė, kad sąrašas išlaikiusiųjų egzaminus dirbti prokuroro darbą yra ilgas. Iš viso pretendentų sąraše net 79 pavardės. Bet naujokai gali tikėtis etato tik tose prokuratūrose, kuriose pernelyg didelis darbo krūvis. Nauji etatai nėra steigiami.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...