2010 Liepos 23

Žemės ūkis

Derliaus prognozės šiemet – optimistinės

veidas.lt

30 proc. – tiek mažiau braškių šiemet priskynė šių uogų augintojai. Joms užderėti nepalankus buvo vėlyvas pavasaris, o staigiai tvoskęs karštis sutrumpino augalų vegetaciją. Dėl šaltos žiemos laukiama ir prasto vyšnių derliaus, be to, vaismedžius labai puola ligos. Dėl gausios drėgmės pūva trešnės. Menkas ir juodųjų serbentų derlius. Daugiau vilčių teikia tik raudonieji serbentai.

Jei kalbėsime apie javus, šiemet iššalo apie 23 proc. žieminių javų ir 56 proc. žieminių rapsų pasėlių, tačiau jų augintojai į ateitį žvelgia optimistiškai, nes laukus atsėjo vasariniais javais bei rapsais, o jų derlius turėtų būti neblogas.

Lietuvos žemės ūkio rūmų Augalininkystės skyriaus vedėjo Rimanto Lipsko komentaras

Šių metų derliaus prognozės optimistinės, neturėtume likti be duonos. Žinoma, jeigu gamta nepatvarkys kitaip. Oro sąlygos lems derliaus kokybę ir tai, kokių grūdų turės pasaulis. Nuo to priklausys ir ūkininkų pelnas arba nuostoliai. Šiandien grūdų supirkimo kainos neblogos ir turėtų viršyti auginimo savikainą. Dėl prasto derliaus didelės ir uogų, ir kai kurių daržovių kainos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...