2011 Birželio 30

Demokratija artėja į didžiausią išmėginimą

veidas.lt

BFL

Demokratija mūsų laikais vėl artėja į didžiausią išmėginimą – būti ar nebūti, dedama daug pastangų ją diskredituoti ir pakirsti, sako Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis.

Ketvirtadienį jis dalyvauja Lietuvos Seime vykstančiame Demokratijų bendrijos Parlamentinio forumo susitikime “Kelias į demokratiją: Demokratijų bendrijos Parlamentinio forumo vaidmuo”.

“Demokratija, kaip tarptautinė civilizacinė valstybių valdymo ir politinio gyvenimo kultūra, mūsų laikais vėl artėja į didžiausią išmėginimą – būti ar nebūti. Ją atmesti, diskredituoti ir pakirsti siekia valdymo sistemos ir režimai, kuriems taikytinas aiškus bendras apibūdinimas – nedemokratija”, – kalbėjo V. Landsbergis.

Anot jo, pasaulio nedemokratijos mielai atsikratytų visų demokratijų vienu smūgiu – “kad tik neliktų sąžinės balso, mindžiojant nužudytų kitamanių, kitarasių, kitaklasių kapus”.

Politikas įžvelgė tendenciją, kad demokratija, nepaisant visų jos popierinių laimėjimų prieš nedemokratijas, galų gale slysta būtent nedemokratijos kryptimi.

“Atsirado reiškinys net Vakaruose, kurį vadinu manipuliuojama demokratija. O juk norime siūlyti modelius kitiems, besiveržiantiems į laisvę iš nedemokratinių režimų, kaip antai Šiaurės Afrikoje”, – kalbėjo V. Landsbergis.

Jis ragino visų šalių parlamentarus paklausti, ar tikrai laisvė yra aukščiausioji vertybė.

Ketvirtadienį Vilniuje vyksta Demokratijų bendrijos renginiai: Prezidentūroje diskutuojama apie moterų padėtį, Seime parlamentiniame forume kalbama apie valstybių kelią į demokratiją, taip pat vyksta jaunimo konferencija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sel sel rašo:

    ka cia paistai apie kokia demokratija sneki,20metu kaip jos nera ir nebus,nes per tokius kaip tu lansbergi ir zlunga


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...