2011 Kovo 24

Savivaldos rinkimai

Dėl valdančiosios koalicijos Šiauliuose susitarė beveik visi naujosios tarybos nariai, meru siūlomas J.Sartauskas

veidas.lt

Ketvirtadienio pavakarę dėl valdančiosios koalicijos formavimo Šiauliuose susitarė didžioji dauguma į naują tarybą išrinktų politikų, į mero postą jie ketina siūlyti socialdemokratą Justiną Sartauską.

Jo partijos kolega, kaip vienas iš kandidatų į merus anksčiau įvardytas Arvydas Mockus, BNS teigė nesuprantantis, kaip reikės dirbti be opozicijos.

Susitarimą pasirašė 26 iš 31 naujosios tarybos narių: 10 mandatų rinkimuose laimėję socialdemokratai, po keturis atstovus taryboje turintys “tvarkiečiai” ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), po tris mandatus laimėjusios Darbo partija bei Liberalų ir centro sąjunga ir du atstovus turintis Liberalų sąjūdis.

Už koalicijos ribų liko tris atstovus turinti Naujoji sąjunga ir du nepriklausomai kandidatavę politikai, BNS sakė A.Mockus. Tačiau, anot jo, Naujosios sąjungos atstovai buvo žadėję prisijungti prie socialdemokratų frakcijos.

“Mes buvome nusprendę, kad ir Naujoji sąjunga bus kartu, bet dėl jų aš nežinau. Kaip čia bus, man tai įdomiai atrodo. Aš nesu toks jau patyręs politikas, bet nelabai suprantu, kaip be opozicijos dirbti”, – stebėjosi socialdemokratas.

Anot A.Mockaus, derantis dėl koalicijos, jo kandidatūra į merus netiko kai kuriems koalicijos partneriams, tad į šį postą pretendentu pasirinktas jo partijos kolega Justinas Sartauskas.

“Sakė, kad aš per daug aktyvus ir per daug neprognozuojamas, tai jie priėmė mus tik su viena sąlyga, kad bus J.Sartauskas meras”, – BNS sakė jis.

A.Mockaus žodžiais, į kitus postus konkretūs kandidatai dar nenumatyti, tačiau susitarta dviejų vicemerų kėdes patikėti “darbiečiams” ir “tvarkiečiams”, administracijos direktoriaus – TS-LKD, dviejų jo pavaduotojų – Liberalų sąjūdžiui bei Liberalų ir centro sąjungai, dviejų mero patarėjų – “tvarkiečiams” ir konservatoriams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...