2010 Spalio 07

Vilnius

Dėl naujojo Vilniaus mero bus tariamasi penktadienį

veidas.lt

Vilniaus miesto savivaldybėje valdančiąją koaliciją sudarančių partijų Vilniaus skyrių vadovai dėl naujojo sostinės mero kandidatūros turėtų tartis penktadienį, ketvirtadienį pranešė vicemeras Romas Adomavičius.

“Prieš valandą kalbėjausi su ponu Mantu Adomėnu (konservatorių Vilniaus miesto skyrių sueigos pirmininku – BNS), jis skambino ir sutarėme, kad rytoj įvyks pasitarimas visų miesto lygio partijų vadovų, kurie dalyvavo pirminėje koalicijoje, kurie yra pasirašę koalicinę sutartį, netgi ir Liberalų sąjūdis, kuris šiuo metu de facto ir de jure yra išėjęs”, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R.Adomavičius.

Jo teigimu, tikimasi iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovų susitikime išgirsti pasiūlymų, kaip keisti susidariusią situaciją.

“Susidarė nesmagi situacija dėl konservatorių partijos veiksmų, kurie šią situaciją sukūrė, ir mes norime gauti pasiūlymą. Kadangi konservatorių partija yra, kaip žinote, vedanti šioje koalicijoje, ir buvo sutarta, kad merą ir konkretų savo frakcijos narį pasiūlo į merus, tai mes tikimės gauti pasiūlymą, kaip jie įsivaizduotų šitą situaciją pakeisti”, – sakė R.Adomavičius.

Pasak socialdemokratų Vilniaus skyriui vadovaujančio R.Adomavičiaus, diskusijos dėl mero frakcijose ir tarp frakcijų gali užtrukti, nes “sprendimas turi būti labai gerai pamatuotas”.

Dėl spaudimo savivaldybės kontrolieriui iš konservatorių gretų pašalintas dabartinis meras Vilius Navickas sutarus koalicijos partneriams žada pats pasitraukti iš posto.

“Kai tik koalicijos apsitars ir suras naują kandidatą, nedelsiant tą sprendimą pateiksiu. Tikrai netrukdysiu darbui, netrukdysiu koalicijai”, – žurnalistams ketvirtadienį sakė V.Navickas.

Klausiamas, kokioje frakcijoje dirbs nebebūdamas Vilniaus metu, V.Navickas sakė dar turintis laiko pagalvoti. Jis taip pat neatskleidė, ar ir kokiu statusu dalyvautų artėjančiuose savivaldos rinkimuose.

“Kaip žmogus jaučiu tam tikrų nuoskaudų, bet susitvarkysime su tuo”, – dabartinį savo santykį su konservatorių partija apibūdino V.Navickas.

“Politikoje su žmonėmis nesiskaitoma, spiralė egzistuoja nuo Cezario laikų, kirvį tada į nugarą giminės įkaldavo, broliai ar seserys, dabar politikai. Metodai, aišku, labai negražūs”, – dėstė meras.

Pasiteiravus, ar neketina tartis su opozicinėmis partijomis, kad šios nepalaikytų jo atsistatydinimo per balsavimą sostinės taryboje, meras leido suprasti, kad to nedarys.

“Aš tikrai nesiruošiu tempti (iki rinkimų – BNS), aš gyvenime, matyt, turiu, ką veikti ir tikrai nesiruošiu čia kažko tampyti (…) Nestatykim patys savęs į kampą, iš kurio po to turėtume save už ausų ištraukti”, – sakė jis.

Vilniaus miesto savivaldybės valdančiojoje koalicijoje kartu dirba konservatoriai, socialdemokratai ir liberalcentristai.

Pastaruoju metu Vilniaus meras konservatorius V.Navickas sulaukė didelės kritikos, paviešinus slapta įrašytą jo pokalbį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, kurį jis spaudė tyrimus atlikti taip, kad jie būtų palankūs valdančiajai koalicijai.

Po šio skandalo TS-LKD Priežiūros komitetui nusprendus, iš pradžių Š.Skučas buvo išmestas iš partijos, o V.Navicko narystė joje sustabdyta, tačiau daugeliui konservatorių išreiškus nepasitenkinimą, trečiadienį komitetas savo sprendimą pakeitė – kontrolieriaus narystę sustabdė, o merą išmetė. TS-LKD prezidiumas praėjusią savaitę pasiūlė V.Navickui trauktis iš mero pareigų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...