2011 Gruodžio 29

Dėl kai kurių neteisėtų statinių kurortuose bus siekiama susitarti taikiai

veidas.lt

Vyriausybė vakar svarstė Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės pasiūlymus dėl teritorijų planavimo bei statybos procedūrų Kuršių nerijoje ir Palangoje.

Ministrų kabinetas laikosi vieningos pozicijos, kad Kuršių nerijoje vykdytų savavališkų statybų, kai statoma neturint statybas leidžiančio dokumento arba pažeidžiant esminius statinio projekto reikalavimus, padariniai turi būti nedelsiant šalinami.

Dar dėl beveik dviejų dešimčių pastatų Vyriausybė apsisprendė siekti taikos susitarimo. Pasak Ministro Pirmininko kanclerio Deivido Matulionio, teismų sprendimai turi būti vykdomi, tačiau Vyriausybė siūlo kelią sudaryti teisines prielaidas kitam sprendimui – taikos susitarimui. D. Matulionis atkreipė dėmesį, kad taikos susitarimas su statytojais taip pat privalės būti patvirtintas teisme.

Vyriausybės pasitarime iškeltas ir valstybės tarnautojų atsakomybės už priimtus neteisėtus administracinius sprendimus, leidusius vykdyti statybas Kuršių nerijoje, klausimas. Teisingumo ministerijai pavesta parengti projektą, skirtą sudaryti darbo grupei, spręsiančiai klausimus, susijusius su valstybės tarnautojų atsakomybės už priimtus administracinius sprendimus griežtinimu.

Taip pat nuspręsta, kad Aplinkos ministerija iki 2012 m. kovo 31 d. turės pateikti Vyriausybei Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą.

Darbo grupės nariai dar turės parengti išvadas ir pasiūlymus dėl statybų Palangoje. Darbo grupė sudaryta po 2011 m. liepos 12 d. vykusio išvažiuojamojo Vyriausybės pasitarimo Neringoje ir Palangoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...