2011 Birželio 22

Dėl E.coli sukeltos panikos nori gauti milijoną

veidas.lt

BFL

Europos Sąjungos (ES) šalys iki ketvirtadienio turi pranešti apie patirtus nuostolius dėl panikos, kurią sukėlė E.coli bakterija.

“Lietuvos rytas” rašo, kad Lietuvos daržovių augintojai prašo milijono litų. Šalies atstovai trečiadienį Briuselyje ketina grumtis už tai, kad kompensacijos būtų skirtos ir Lietuvai. Tačiau patys augintojai abejoja, ar pavyks nugriebti bent dalį žadėtos sumos, į kurią pretenduoja ispanai.

“Valstybės pateiks skaičiavimus, kiek patyrė nuostolių dėl klaidingų išvadų apie bakterijas agurkuose. Mūsų nuomone, Lietuvos šiltnamių savininkai patyrė beveik milijono litų nuostolį. Prašysime kompensuoti tokią sumą”, – teigė antradienį į Briuselį išskridusi Lietuvos daržovių augintojų asociacijos prezidentė Zofija Cironkienė.

Pasak daržovių didmeninės prekybos bendrovės “Domeina”, kuri yra vienos didžiausių Lietuvoje šiltnamių įmonės “Kietaviškių gausa” akcininkė, vadovo Donato Montvilo, dėl kilusios panikos jis patyrė 2,8 mln. litų nuostolių.

“Vartotojai nustojo pirkti agurkus, tad dalį teko sunaikinti arba parduoti prekybos centrams po 50 centų už kilogramą”, – sakė D. Montvila.

+370 5 2058511

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...