2011 Birželio 19

Dažniausiai prieglobstį gauna pabėgėliai iš Rusijos ir Afganistano

veidas.lt

pabegliaii44

Pernai prieglobsčio prašė 373 asmenys. Vienas asmuo buvo pripažintas pabėgėliu pagal 1951 metų konvenciją ir jam buvo suteikta galimybė gyventi Lietuvoje nuolat, 14-ais asmenų  buvo suteiktas leidimas gyventi Lietuvoje vienerius metus, rašoma Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovo pranešime spaudai.

Sekmadienį yra minimos 60-osios Pabėgėlių konvencijos metines. Ta proga paskelbtame pareiškime Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių komisaras Antonio Guterres (Antonijus Guteresas) pažymėjo, kad net keturi penktadaliai viso pasaulio pabėgėlių glaudžiasi besivystančiose šalyse, tuo tarpu didžiausias nepasitenkinimas dėl pabėgėlių kyla išsivysčiusiose valstybėse. Iš viso pasaulyje gyvena apie 43 milijonai asmenų, kurie patiria pabėgėlių dalią.

Komisaro atstovė Lietuvoje Renata Kuleš teigia, kad neretai Lietuvoje asmenys, kuriems reikalinga apsauga kitoje šalyje dėl persekiojimo, karo ir rimtų žmogaus teisių pažeidimų, visuomenėje yra priskiriami ekonominiams migrantams. “Tačiau jie buvo priversti palikti savo šalį, nes joje buvo nesaugu, o ne dėl ekonominių priežasčių”, – teigė komisaro atstovė.

Pasaulinės pabėgėlių dienos bei Konvencijos 60 metų minėjimas Lietuvoje organizuojamas pirmadienį Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...