2011 Spalio 26

Dauguma Lietuvos gyventojų neketina pradėti savo verslo

veidas.lt

Vyrauja nuomonė, kad Lietuvoje pradėti savo verslą yra sunku.

Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta š.m. rugsėjo 2 – 17 dienomis, apklausta 1004 15 – 74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Apklausa parodė, kad dauguma (84 proc.) Lietuvos gyventojų neketina pradėti savo verslo. 8 proc. teigė ketinantys pradėti savo verslą. Tiek pat (8 proc.) neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Lyginant su 2007 metais, šiais metais daug didesnė Lietuvos gyventojų dalis neketina pradėti savo verslo. 2007 metais tokių buvo 70 proc., ketinančiųjų pradėti verslą buvo 10 proc., 20 proc. apklaustųjų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Apklausos metu, tų, kurie teigė ketinantys pradėti savo verslą, buvo klausiama kodėl. Didesnė jų dalis kaip pagrindinį verslo pradėjimo motyvą įvardino norą būtų savarankiškais bei nepriklausomais (40 proc.). Mažesnė dalis teigė, ketinantys pradėti savo verslą, nes nori daugiau užsidirbti (26 proc.). Savirealizacijos motyvą įvardino 6 proc. ketinančiųjų pradėti savo verslą. 2007 metais ketinančių pradėti savo verslą dėl savirealizacijos motyvų buvo 24 proc.

Tų, kurie neketina pradėti savo verslo taip pat buvo klausiama kodėl. Lietuvos gyventojai minėjo įvairias priežastis dėl kurių jie neketina pradėti verslo. Dažniausiai minima priežastis – pinigų trūkumas. Šią priežastį paminėjo 30 proc. apklaustųjų. Daugiau nei penktadalis (22 proc.) minėjo, kad jie per seni pradėti savo verslą. Beveik penktadalis (18 proc.) teigė, kad jie neturi poreikio, noro pradėti savo verslą, 13 proc. mano, kad jiems verslo pradėjimui trūksta idėjų, žinių ir patirties.

Dauguma (82 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad Lietuvoje pradėti savo verslą labai sunku arba sunku (atitinkamai 40 proc. arba 42 proc.).

„Nors Lietuvoje nemažai kalbama apie verslumo skatinimą, vykdomos įvairios verslumo skatinimo programos, projektai, tačiau gyventojų ketinimai pradėti savo verslą mažėja. Žinoma, tai galėjo įtakoti ir ekonomikos recesija, žmonės nesijaučia saugūs pradėti savo verslą. Tačiau akivaizdu, jog gyventojus nuo savo verslo kūrimo stabdo ir įsitikinimas, kad Lietuvoje tai yra sudėtinga. Taip pat gyventojams vis dar trūksta pinigų, žinių ir gebėjimų verslauti“ – duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Tyrimas parodė, kad verslą labiau linkę pradėti vyrai, jaunesnio amžiaus (15-34 metų) gyventojai, vadovai ir specialistai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...