2011 Kovo 05

Lenkija

Dauguma lenkų W.Jaruzelskiui jau atleido

veidas.lt

Didelio atgarsio Lenkijoje susilaukė žinia, jog popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimo palaimintuoju iškilmėse gegužės 1 dieną Romoje Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio (Bronislavo Komorovskio) delegacijoje nebus generolo Wojciecho Jaruzelskio (Voicecho Jaruzelskio) todėl, kad šalies vadovu jis buvo išrinktas ne visuotiniuose rinkimuose.

Lenkijos radijui paprašius, visuomenės nuomonės tyrimo instituto “Homo Homini” surengta apklausa rodo, jog net 61 proc. lenkų mano, kad buvusį prezidentą generolą W.Jaruzelskį reikia pakviesti skirsti į Romą. Priešingai galvoja apie 30 proc. respondentų, 8 proc. – neturi savo nuomonės.

Pasak “Homo Homini” instituto direktoriaus Marcino Dumos, tie 30 proc. yra konservatyvieji lenkai, remiantys opozicinę partiją “Įstatymas ir teisingumas”.

Sociologo nuomone, likusioji visuomenės dalis nemato nieko bloga, jei generolas W.Jaruzelskis būtų į Romą vykstančioje Lenkijos delegacijoje, net norėtų, kad jis ten vyktų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...