2012 Spalio 21

Daugiausiai piratų – JAV

veidas.lt


Per pirmąjį šių metų pusmetį pasaulyje nelegaliai buvo parsisiųsta 405 mln. albumų ir singlų, parodė monitoringo kompanijos “Musicmetric” atliktas tyrimas. Daugiausiai piratų gyvena JAV – amerikiečiai parsisiuntė net 96,8 mln. albumų ir singlų, Didžiojoje Britanijoje – 43,3 mln., Italijoje – 33 mln. Į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką taip pat patenka Kanada, Brazilija, Australija, Ispanija, Indija ir Prancūzija.
Tiesa, pastaruoju metu įvairiose šalyse kova su nelegaliu filmų ir muzikos parsisiuntimu internete stiprėja – teisėsauga bando uždaryti dokumentų ir failų dalijimosi tinklalapius, tarp jų ir didžiausią “Pirate Bay”. Tačiau “Musicmetric” tyrimas rodo, kad tokia kova rezultatų neduoda.
“Pirmą kartą turime įrodymų, kad “Pirate Bay” blokavimas turėjo mažai įtakos failų parsisiuntimui”, – teigia “Musicmetric” vadovas Gregory Meadas. Jo nuomone, piratavimo lygis mažės tik didėjant galimybėms už nedidelį mokestį muzikos kūrinius ar filmus iš interneto parsisiųsti legaliai.
“Pavyzdžiui, piratavimo lygis mažėja Didžiojoje Britanijoje ir JAV, kur tokių paslaugų daugėja, bet didėja Brazilijoje, kur tokių paslaugų pasiūla yra maža”, – komentuoja G.Mead.

Daugiausiai nelegalios muzikos parsisiunčiančios šalys

Šalis    Parsisiuntimų skaičius, mln.
1. JAV     96,8
2. Didžioji Britanija    43,3
3. Italija    33,2
4. Kanada    23,9
5. Brazilija    19,6
6. Australija    19,1
7. Ispanija    10,3
8. Indija    8,9
Šaltinis: “Musicmetric”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...