2010 Lapkričio 20

Apklausa

Daugelis rinkėjų nusivylę valdžia

veidas.lt

Jeigu Seimo rinkimai vyktų artimiausią savaitgalį, beveik 40 proc. piliečių prisipažino neitų balsuoti arba teigė nežinantys, kurios partijos vertos jų pasitikėjimo.

Didžioji dalis atėjusiųjų balsuoti savo balsą atiduotų opozicinei Lietuvos socialdemokratų partijai, rodo visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro “Vilmorus” reprezentatyvi apklausa, kurią skelbia dienraštis “Lietuvos rytas”.

Už socialdemokratus žada balsuoti 19,6 proc. apklausos dalyvių.

Opozicinė partija “Tvarka ir teisingumas” gautų 11,8 proc. balsų, taip pat opozicijoje esanti Darbo partija turi 10,8 proc. simpatikų.

Dabartiniai valdantieji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai galėtų tikėtis 6,4 proc. balsų.

Kitos partijos neįveiktų 5 proc. rinkimų barjero.

Už Liberalų sąjūdį tvirtino balsuosiantys 3,8 proc. respondentų, už Naująją sąjungą – 2,5 proc., už Valstiečių liaudininkų sąjungą ir Krikščionių partiją – po 1,1 proc., už Liberalų ir centro sąjungą – 0,9 proc., Tautos prisikėlimo partiją – 0,4 proc. apklaustųjų.

22,5 proc. apklausos dalyvių pareiškė, kad per rinkimus nebalsuotų. Dar 17,3 proc. tvirtino nežinantys, kam atiduotų savo balsą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Šiaip geriausia padaryti tokį variantą kaip ir JAV – dvi partijos ir viskas, o ne keliasdešimt partijų ir betvarkė Seime. Bent jau taip visuomenė žinos kuriuo “sparnu” per ateinančius rinkimus pasitikėti – a.k.a. kas mažiausiai yra prisidirbęs už tą ir balsuoti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...