2012 Balandžio 19

Daugėja informacinių laidų

veidas.lt


Pastaruoju metu Lietuvos televizijose informacinių laidų ne tik daugėja, bet ir gerokai pailgėjo jų trukmė.

Neseniai šalyje startavo pirmas žinių kanalas “Info TV”, be to, gerokai didesnę naujienų dozę žiūrovams ėmė siūlyti ir LTV bei “Lietuvos ryto” televizija. LTV naujienų tarnybos direktorius Audrius Matonis pripažįsta, kad tokios didelės trukmės naujienų laidų jų eteryje dar nėra buvę. Pavyzdžiui, atgimė daugelį metų nerodyta laida “Savaitės panorama”, be to, kasdien po “Panoramos”, kuri dabar trunka 45 minutes, dar 15 minučių eteryje tęsiasi pokalbiai svarbiausia dienos tema. Iš viso, A.Matonio skaičiavimu, kasdien informacinės laidos transliuojamos kiek daugiau nei penkias valandas.
Tokios pat tendencijos – ir “Lietuvos ryto” televizijoje. Pasak jos vadovo Edmundo Jakilaičio, pastaruoju metu informacinių laidų laikas pailgėjo apie dvi su puse valandos per dieną. Pavyzdžiui, ryte, kai anksčiau buvo kartojami vakarykščiai reportažai, dabar rodomos naujausios žinios, be to, žiūrovams siūloma ir nauja informacinė laida dieną.
Kokios šio naujienų bumo priežastys? Televizijų atstovai sutartinai tvirtina, kad tai ne konkurencinė televizijų kova žinių segmente, o noras įsiteikti savo auditorijai. Beje, teigiama, kad prie žinių žiūrovai pratinasi gana ilgai, nes naujienų žiūrėjimas turi tapti įpročiu, kasdieniu ritualu. Užtat vėliau šių laidų žiūrovai būna patys lojaliausi, tad jiems pataikauti tikrai verta. Tiesa, A.Matonis pastebi, kad žiūrovai linkę migruoti nuo vienos tos pačios televizijos naujienų laidos prie kitos, bet bendra naujienų žiūrovų auditorija gana stabili.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...