2011 Kovo 08

Kainos

Daržovių pardavimas smuko kelis kartus

veidas.lt

Šiemet lietuviškoms daržovėms pabrangus kelis kartus, tiek pat sumažėjo ir jų pardavimas.

Prekybos tinklo “Norfa” atstovas Darius Ryliškis informavo, kad šiemet vasarį bulvių parduota 2,5 karto mažiau nei pernai tuo pat metu, morkų – 2 kartus mažiau, o kopūstų pardavimas smuko apie 30 proc. “Tai nereiškia, kad lietuviai valgo mažiau bulvių, galima įtarti, kad gyventojai daržovių įsigyja ne iš prekybos centrų, o tiesiai iš pirmų rankų”, – mano D.Ryliškis.

Veikiausiai lietuviškų daržovių pardavimas prekybos centruose smuko beveik tiek pat, kiek pakilo jų kaina. Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, vasario pabaigoje Lietuvos prekybos centruose lietuviškų bulvių kilogramas kainavo tris kartus brangiau negu prieš metus, Lietuvoje išaugintų kopūstų – 2,6 karto, o morkų – 1,7 karto daugiau.

Lietuviškos daržovės šiemet smarkiai pabrango, nes ūkininkai ėmė jas masiškai eksportuoti į Rusiją. Pernai šioje šalyje užderėjo labai prastas derlius, todėl rusai aktyviai supirkinėja daržoves iš aplinkinių šalių. D.Ryliškis tvirtina, kad šiemet pigesnių daržovių nėra ne tik Lietuvoje, bet ir gretimose šalyse. “Ieškome alternatyvų, bet akivaizdu, kad ir kitose Europos šalyse derlius buvo prastas, o kadangi susidarė trūkumas, kainos gerokai šoktelėjo. Anksčiau, jei lietuvių ūkininkai brangiai parduodavo daržoves, pigiau jų pasiūlydavo lenkai, tačiau šiemet ir ten tos pačios kainos”, – teigia D.Ryliškis.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė patvirtino, kad šiandien šalies ūkininkai jau nepajėgūs patenkinti prekybos centrų poreikių daugeliui daržovių. “Šiuo metu dideliais kiekiais galime patiekti tik bulvių. Kopūstų saugyklos jau tuščios, o svogūnų, morkų, ir burokėlių galime tiekti minimaliai. Tačiau gera naujiena, kad kitą savaitę pasirodys lietuviški agurkai”, – informavo Z.Cironkienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...