2014 Spalio 20

Darželiuose nedirbs „bet kas“

veidas.lt


Darželinukai nuo rudens atsisveikina su savo auklėtojais, kurie negali jų auklėti – neturi ikimokyklinio ugdymo auklėtojo kvalifikacijos. Tokių auklėtojų, kurių kvalifikacija neatitinka ugdymo srities reikalavimų, šalies darželiuose gali būti beveik trečdalis.

Gabija Sabaliauskaitė

Mokytojai, ir darželių auklėtojai, kurių išsilavinimas neatitinka jų kvalifikacijos reikalavimų atleidžiami automatiškai: šiemet jie nė neįtraukiami į pedagogų registrą. Prieš kelerius metus paaiškėjo, kad būtent ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai neturi reikiamos kvalifikacijos. Vis dėlto, dėl darbo vietų sunerimę ikimokyklinio ugdymo specialistai apie pokyčius, kurie gresia atleidimo lapeliais, sužinojo 2011 m., vadinasi, laiko įgyti reikiamą kvalifikaciją jie turėjo apsčiai.
Ikimokyklinio ugdymo darbuotojai naują tvarką pasitinka supratingai: natūralu, norima, kad visi valstybėje dirbtų savo darbą, vadinasi, ir vaikų darželio auklėtoja turi turėti atitinkamą išsilavinimą. Pagaliau, imama neigti mitą, kad darželiuose vaikus reikia tik prižiūrėti ir pamaitinti, todėl auklėtojomis neva gali dirbti „bet kas“. Maža to, atleistuosius galės pakeisti nauji ir jauni specialistai.
Būtent tokį kilnų siekį, į vaikų grupes atvesti naujas auklėtojas, bent laikinai pamynė atnaujinti reikalavimai. Pasirodo, jau dirbantys auklėtojai, vaikus ugdyti norintys „iš pašaukimo“ ir pasirinkę studijuoti ikimokyklinio ugdymo pedagogiką, darželiuose dirbti negali.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-40-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. anta anta rašo:

  visa gyvenima atidave vaikams…………. o pasirodo kad nemoka vaiku auginti iki ko nusiritom

 2. v v rašo:

  …vaikų darželyje rado žaisliuke įsiūtą pasiklausimo prietaisą…Patyrusią,diplomuotą auklėtoją beveik ištiko infarktas-gydoma ligoninėje,vargu ar begalės toliau dirbti dėl patirto streso…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...