2013 Kovo 03

Balsiuose darželį planuoja statyti privatūs investuotojai

veidas.lt


Šiuo metu Vilniaus darželiuose trūkstant maždaug pusantro tūkstančio vietų ir sostinės valdžiai net nebandant ieškoti racionalių sprendimų, iniciatyvos ėmėsi Balsių bendruomenė, nusprendusi parodyti, kad darželių trūkumo problema gali būti išsprendžiama bendradarbiaujant su privačiais investuotojais.
Balsių bendruomenės pirmininkas Rimantas Micka sako, kad net kelios įmonės norėtų šiame sostinės rajone statyti darželį. „Dar 2006 m. buvo parengtas ir patvirtintas 260 vietų vaikų darželio Balsiuose projektas, tačiau laikas bėga, o statyba neprasideda. Tad patys ėmėmės iniciatyvos“, – dėsto R.Micka.
Dabar reikia tik sulaukti savivaldybės pritarimo, kad jai priklausančiame sklype duris galėtų atverti privačiomis lėšomis pastatytas darželis. Planuojama, kad jis iškiltų vos per tris mėnesius ir kainuotų apie 0,5 mln. Lt. Mat tai būtų modulinės (kilnojamosios) patalpos, kurias pasikeitus demografinei padėčiai būtų galima perkelti į kitą vietą. „Darželį sudarytų penki atskiri pastatai po maždaug 280 kv. m. Jau šį rudenį pirmajame pastate galėtų būti priimtos dvi grupės po 20 vaikų. Kadangi patalpų nuomotis nereikėtų, mokestis už darželio lankymą siektų 400–500 Lt“, – pirmą tokį Lietuvoje projektą pristato R.Micka.
Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Petronis pabrėžia, kad tokios iniciatyvos yra palaikomos ir stengiamasi kiek įmanoma padėti norintiems steigti privačius darželius: „Vienas naujausių pavyzdžių – savivaldybė suteikė patalpas integruotam darželiui, kurį steigs Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija. Taip pat tapome VšĮ „Mažasis Trinapolis“ dalininkais, tad Trinapolio gatvėje įsikūrė 165 vietų iš dalies privatus darželis.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...