2011 Gruodžio 16

Darbuotojų motyvacijai – kuklūs ištekliai

veidas.lt

Šiemet įmonės naujiems darbuotojams po truputį siūlo vis didesnius atlyginimus, tačiau motyvacijos priemonių paketas ne tik nedidėja, o neretai netgi mažėja.

Personalo atrankos kompanijos „CV-Online“ personalo projektų vadovė Lina Mikolaitienė primena, kad prieš krizę vadybininkas praktiškai neidavo į įmonę, kuri nepasiūlydavo asmeninio nešiojamojo kompiuterio, pakankamai gero mobiliojo telefono su apmokėtu telefono ryšiu ir tarnybinio automobilio, kurį būtų galima naudoti ir savo reikmėms. Šiandien darbdavių, kurie pasiūlytų tarnybinį automobilį ir leistų juo naudotis asmeniniams tinklams pasitaiko itin retai, o nešiojamojo kompiuterio darbuotojas gali tikėtis nebent, jei dažnai teks vykti pas klientus.
„Sveikatos ir kitų rūšių draudimų pasitaiko dar rečiau – tokių pasiūlymų galima tikėtis tik didesnėse tarptautinėse kompanijose, kurios nepanaikino šios politikos. Apskritai bendra tendencija, kad motyvacinės priemonės daugelyje kompanijų nebėra norma“, – tvirtina personalo paieškos ir atrankos įmonės „Talentor“ direktorė Aušra Grybauskienė.
Atrankos specialistai pastebi, kad labiausiai darbuotojus šiandien vis dėlto motyvuoja atlyginimas ir kolektyvas. „Dauguma žmonių teiraujasi, koks kolektyvas, kokia darbinė aplinka. Gana dažnai paklausia, ar šiuolaikiškas biuras“, – kas dar šiuo metu rūpi darbo ieškantiems lietuviams atskleidžia L.Mikolaitienė.
Beje, darbdiaviams ji pataria stengtis išsaugoti gerus darbuotojus, nes pastaraisiais mėnesiais kvalifikuotų specialistų pasiūla stipriai menksta – gerų inžinierių technologų ir net patyrusių motyvuotų vadybininkų susirasti šiuo metu jau gana sunku.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...