2010 Rugsėjo 21

Vilius Mačiulaitis

Darbuotojai atleidžiami po bandomojo laikotarpio

veidas.lt

10 proc. darbdavių specialistus įdarbina tik bandomajam laikotarpiui, o jam pasibaigus darbuotojus atleidžia ir į jų vietą ieško naujų. Neretai tokių darbuotojų ieškoma net per Lietuvos darbo biržą, nes bijoti nėra ko: formaliai toks darbdavys nepažeidžia jokių įstatymų, o sukontroliuoti šio proceso neįmanoma.

Viliaus Mačiulaičio, Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojo, komentaras

Toks darbdavių elgesys gali turėti kelias priežastis. Viena vertus, taip jie iš tiesų gali mėginti išvengti terminuotų sutarčių ir nuolat naudotis neterminuotai įdarbintų žmonių darbu, nesukdami galvos nei dėl jų atostogų, nei dėl išeitinių kompensacijų. Kita vertus, tai neturėtų būti masinis reiškinys, nes imti ir atleisti po bandomojo laikotarpio nėra taip paprasta. Tad aš linkęs manyti, kad nemaža dalis nuolat darbuotojų ieškančių įmonių tiesiog steigia naujas darbo vietas ir priima daugiau naujų darbuotojų, tik ne visus iš karto, o kas keli mėnesiai, todėl ir susidaro įspūdis, jog įmonė nuolat ieško projektų vadovo ar vadybininko.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. koks koks rašo:

  Koks optimistas tas Vilius

 2. mat kaip mat kaip rašo:

  jo atsakymas,kažkur jau girdetas ne kartą

 3. darius darius rašo:

  Nu jo terminuotai zmogus gali dirbti iki 1 metu laiko ,o paskui…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...