2011 Vasario 19

Verslas

Darbo rinkos pagyvėjimas – pavasarį

veidas.lt

Lietuvoje darbo rinka atsigauna lėčiau nei Estijoje ir Latvijoje, tačiau dėl siekio geriau išnaudoti turimus gamybos pajėgumus nedarbo mažėjimo galima tikėtis pavasarį, teigia “DnB Nord” grupės vyriausioji ekonomistė Jekaterina Rojaka.

Anot jos, nors ketvirtąjį ketvirtį nedarbo lygis Lietuvoje smuktelėjo 0,7 proc. punkto iki 17,1 proc., tačiau mėnesiniai darbo rinkos rodikliai Lietuvoje buvo prastesni nei kaimyninėse šalyse, o metinis nedarbo lygio augimas buvo vienas didžiausių ES.

Tačiau, anot J.Rojakos, Lietuvoje gamybos pajėgumai pramonėje šiuo metu yra išnaudojami tik 70 proc., o Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje šis rodiklis svyruoja apie 85 procentus.

“Tai reiškia, kad siekiant toliau didinti apsukas ir vykdyti padidėjusius užsakymus, Lietuvos įmonių vadovai bus privesti samdyti daugiau darbuotojų. Reikšmingesnio darbo rinkos pagyvėjimo galima laukti jau balandį”, – teigiama analitikės išplatintame komentare.

Statistikos departamento tyrimo duomenimis, nedarbas Lietuvoje pernai siekė 17,8 proc. ir buvo 4,1 procentinio punkto didesnis nei 2009-aisiais

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...