2010 Lapkričio 12

Seimas

Darbiečiai renka parašus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų

veidas.lt

Apsvarsčiusi vakarykščius įvykius Seime, Seimo Darbo partijos frakcija nutarė pradėti rinkti Seimo narių parašus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.

„Konstitucinis Teismas konstatavo, kad balsavimas už kitą Seimo narį yra šiurkštus Konstitucijos pažeidimas. Svarstant Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko klausimą, paaiškėjo, kad tokių Seimo narių, kurie be priežasties praleido Seimo posėdžius ir balsavo už savo kolegas, yra daug. Tad, jeigu tie Seimo nariai yra tokie pat principingi ir moralūs, kaip skelbė Seimo posėdžių salėje, dabar būtų pats laikas atsisakyti savo mandatų“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

„Seimas pasakė A, todėl turi pasakyti ir B. Parlamentas nusprendė, kad dviems Seimo nariams turi būti panaikintas mandatas, reiškia, kad ir dėl visų kitų toks klausimas taip pat gali iškilti, todėl ir jiems būtų ne pro šalį pasitikrinti tautos pasitikėjimą. Mes jiems norime suteikti tokią galimybę ir pradedame rinkti parašus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Akivaizdu, kad Seimą ištiko krizė. Toks parlamentas, koks yra dabar, toliau dirbti negali“, – teigia V. Gapšys.

Pagal šalies Konstituciją pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma. Darbiečiai mano, kad taupant valstybės lėšas pirmalaikius Seimo rinkimus galima būtų surengti kartu su savivaldybių tarybų rinkimais, kurie turi vykti kitų metų vasario pabaigoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. ona ona rašo:

  Pirmalaikiai rinkimai sitame etape butu labai kenksmingi Lietuvai,nes :nera aiskios naujos politines jegos,kuri galetu pagerinti ekonomika,politika,svietima,kultura ir kitas musu gyvenimo sferas.Dabartiniame seime reikia ivesti tvarka:Isaiskinti asmenis,ar bent partijas,kuriu nariai nebalsavo uz pazeidusiu priesaika dvieju seimo nariu mandatu atemima.Parlamentarai nepakluse Konstitucinio teismo sprendimui mano nuomone samoningai sieke ivesti Seime distrukcija ,siekdami tokiu budu sudaryti nuomone, jog visas Seimas yra blogas,tikedamiesi tik vieno-gal pavyks jiems atimti valdzia ,prie kurios jie per daugeli valdymo metu buvo taip priprate.Pono A.Kubiliaus vyriausybe dirba nuosirdziai ir gerai,nors ir gavo is socdemu labai sunku palikima.

 2. Liucija Liucija rašo:

  Gapšys nespėjo pasenti,bet jau suvaikėjo.Manau niekas nenori nestabilumo,Vyriausybė dirba stabiliai,Seime taip pat ne visi apipuvę.Laimė,tiek parašų tikrai nesurinks.Tai rodo visišką opozicijos neįgalumą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...