2010 Spalio 06

Verslas

Darbdaviai išmoka vis mažiau autoriaus atlyginimų

veidas.lt

Darbdaviai išmoka vis mažiau autorių atlyginimų, sako laikinoji “Sodros” vadovė Česlava Zabulėnienė.

“Net nežinau, kodėl taip yra. Gal su autoriais darbo sutartis sudaro, gal darbdaviai nerodo, kad moka autorinius atlyginimus, gal nemoka – neužsako pas autorius darbų”, – BNS sakė Č.Zabulėnienė.

Šiais metais darbdaviai, su kuriais darbuotojai (sportininkai, atlikėjai ir autoriai) nėra susiję darbo santykiais, gali išmokėti apie 13-14 mln. litų autoriaus atlyginimų, nors “Sodra” planavo, kad šios išmokos turėtų siekti apie 160 mln. litų.

Pirmojo pusmečio duomenys rodo, kad šalies gyventojų, gaunančių autoriaus atlyginimą, iš darbdavių, su kuriais jie nesusiję darbo santykiais, sumažėjo 7 tūkst. – iki 10,5 tūkst. žmonių, tuo tarpu vos ne dvigubai padaugėjo gaunančiųjų pajamų iš darbdavių, su kuriais jie susiję darbo santykiais.

Per šių metų pirmąjį pusmetį autoriaus atlyginimus gavo 23,96 tūkst. žmonių, o vidutinė išmoka siekė 732 litus, 2009 metais – atitinkamai 34,25 tūkst. ir 1043 litus.

Per šių metų sausį-birželį 20,9 mln. litų darbdaviai išmokėjo atlyginimus autoriams, su kuriais jie nesusiję darbo santykiais, o 84,461 mln. litų – su kuriais susiję.

Daugiausia šiais metais pajamų iš darbdavių, su kuriais susiję darbo santykiais, gavo atlikėjai – beveik 84 mln. litų, o iš darbdavių, su kuriais nesusiję darbo santykiais, – apie 2,77 mln. litų.

2009 metais. “Sodros” duomenimis”, autoriaus atlyginimų iki mokesčių buvo išmokėta beveik 429 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...