2011 Liepos 12

Dar tik kuriama K.Brazauskienės partija jau laidojama

veidas.lt

BFL
Paskutinė naujiena apie Prezidento Algirdo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės ir “ubagų karaliaus” Vytauto Šustausko tandemą politologų buvo įvertinta kaip itin nevykęs sumanymas.
“Mano nuomone, tokia partija neturi perspektyvų, – teigia politologė Jūratė Novagrockienė. – Viena vertus, tai žmonės iš labai skirtingų socialinių ir moralinių sluoksnių, kita vertus, K.Brazauskienė to niekad nedarytų, jei būtų gyvas A.Brazauskas.”
Žinią apie V.Šustausko kuriamą partiją pirminiu Atkurtos Lietuvos Prezidento sąjungos pavadinimu, prie kurios ketina prisidėti, o gal netgi jai vadovauti K.Brazauskienė, į miltus sumalė ir politologas Alvidas Lukošaitis. “Tai absurdiškai visomis prasmėmis atrodanti idėja”, – komentavo A.Lukošaitis, o jo kolega Tomas Janeliūnas savo ruožtu stebėjosi, kad K.Brazauskienė sutinka taip lengvai naudoti Prezidento vardą tokiems naujiems dariniams, kurie, panašu, užsiimtų gatvės lygio politika.
“Tikėtis, kad V.Šustausko politinė partija laimės bet kokius rinkimus, tai tas pats, kas tikėti Minedo pažadais, jog jis laimės “Euroviziją”. O a.a. A.Brazausko vardo naudojimas naujos partijos programoje vargu ar iškels K.Brazauskienę į politinio elito sluoksnius. A.Brazausko gerbėjai vertino prezidentą ne dėl jo antrosios žmonos, o dėl asmeninių lyderio savybių”, – tvirtina T.Janeliūnas, pritardamas Socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus nuomonei, kad K.Brazauskienė kompromituoja savo vyro atminimą.
Politologai skeptiškai atsiliepia ir apie teisėjos Neringos Venckienės kuriamą partiją, tuo tarpu atitinkami Vilniaus mero Artūro Zuoko planai vertinami kaip logiškas žingsnis. “A.Zuoko tikslas steigiant nepartinį judėjimą buvo aiškus – kova dėl valdžios Vilniuje, – tęsė politologas T.Janeliūnas. – Juk dėl valdžios demokratinėse šalyse kovoja būtent politinės partijos, o ne kažkokie visuomeniniai judėjimai. Todėl natūralu, kad A.Zuoko komanda ketina įsiteisinti kaip partija.” J.Novagrockienė pridūrė, kad be partijos A.Zuokas ne tik neišsilaikytų mero poste, bet ir negalėtų įgyvendinti didesnių politinių ambicijų.
Na, o vertindamas kitų politinių veikėjų suaktyvėjimą prieš būsimus rinkimus, A.Lukošaitis sakė tegalįs patarti negaišti laiko, nes Lietuvos partinės sistemos rinka jau seniai užpildyta gana įgudusių žaidėjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...