2011 Spalio 13

Violeta Klyvienė

Danske bankas didina Estijos ekonomikos augimo prognozes

veidas.lt

Nepaisant optimistinių šių metų tendencijų, 2012 metų BVP prognozės yra mažinamos nuo 5,1 proc. iki 3,9 proc. įvertinus lėtėjančią išorinę paklausą bei išaugusią riziką. Vis dėlto, augimas išliks gan spartus lyginant su kitomis euro zonos ekonomikomis. Šį augimą lems teigiamos vidaus paklausos tendencijos. Estija turi finansinės erdvės vykdyti deficitą didinančią fiskalinę politiką, o tai sudarys geras sąlygas tolesniam vartojimo atsigavimui. Kita vertus, mažėjantys eksporto augimo tempai bei išaugęs valdžios sektoriaus deficitas lems blogėjančią einamosios sąskaitos poziciją.

Pagrindiniai rizikos veiksniai yra susiję su euro zonos ekonomikų raida. Prognozuojama, kad Suomijos ir Švedijos – pagrindinių Estijos partnerių augimas žymiai sulėtės ateinančiais metais. Be to, nepalankaus Europos ekonomikų raidos atveju, šis augimas gali būti ir dar mažesnis nei numatyta Danske banko grupės ekonomistų gana konservatyviose prognozėse. Todėl yra rizika, kad ir Estijos augimas gali būti lėtesnis nei šiuo metu yra tikimasi.

Kiti rizikos veiksniai – infliacija ir nedarbas šiai dienai atrodo subalansuoti. Kaip ir buvo tikėtasi, vartojimo kainų augimas ima palaipsniui lėtėti, nors ir mažesniais tempais nei mes prognozavome. Tai lems ir didesnius nei buvo anksčiau prognozuota VKI infliacijos lūkesčius 2012 metais. Spartus ekonomikos atsigavimas sudarė sąlygas gana sparčiam nedarbo mažėjimui (šiuo metu nedarbo lygis Estijoje yra mažiausias ir sudaro 13,3 proc.), tačiau dėl prognozuojamo ekonomikos augimo sulėtėjimo darbo rinkos atsigavimas taip pat gali apslopti.

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Violeta Klyvienė:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. petras petras rašo:

    http://www.cashnhits.com/index.php?ref=masalas uzsiregistruok ir uzsidirbk


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...