2011 Rugsėjo 20

Violeta Klyvienė

Po Latvijos parlamento rinkimų – abejonės dėl ekonominės politikos tąsos

veidas.lt

 

Sekmadienį vyko rinkimai į Latvijos parlamentą. Remiantis išankstiniais rezultatais rinkimus laimėjo rusiškai mažumai atstovaujantis Santarvės centras, gavęs 31 mandatą iš 100 galimų Latvijos parlamente. Antrą ir trečią vietas laimėjo buvusio prezidento Valdžio Zatlerio reformų partija (22 mandatai) ir premjero Valdžio Dombrovskio centro dešinysis blokas „Vienybė” ( 20 mandatų). Akivaizdu, kad reikės formuoti koaliciją. Viena iš galimų alternatyvų – šių trijų laimėjusių partijų plataus pobūdžio koalicija. Tačiau negalima atmesti prielaidos, kad V. Zatlerio ir premjero V. Dombrovskio partijos kartu su nacionalistų bloku paliks „laimėtojus“ užribyje. Taigi, kyla klausimų, kokia bus galutinė koalicija ir ar ji užtikrins pradėtų ekonomikos reformų tąsą.

Reformų partijos ir „Vienybės“ bloko atstovai yra iš esmės sutarę tęsti pradėtas reformas ir siekti, kad Latvijos biudžeto deficitas 2012 m. sudarytų ne daugiau, kaip 2,5 proc. BVP. Tai leistų Latvijai siekti narystės euro zonoje 2014 m. Tačiau Santarvės centras deklaruoja norus įgyvendinti „socialiai orientuotą politiką“, tai yra didinti socialines išmokas ir deficitą bei peržiūrėti Latvijos susitarimą su tarptautiniais skolininkais. Tokios nuostatos šiandieniniame besitęsiančių Euro zonos skolų kontekste galėtų lemti naują Latvijos ekonomikos suirutę. Geras ženklas tai, kad be kitų rinkimuose pirmavusių partijų paramos įgyvendinti šias nuostatas vargu ar bus įmanoma.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Violeta Klyvienė:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...