2011 Birželio 13

Dalyvavimas parodoje “EXPO 2015″ kainuotų 14 mln. litų

veidas.lt

REUTERS

Jei Vyriausybė pritartų Lietuvos dalyvavimui pasaulinėje parodoje “EXPO 2015″, šalies biudžetui tai galėtų atsieiti beveik 14 mln. litų, rodo Aplinkos ministerijos duomenys.

Šis klausimas įtrauktas į pirmadienio Ministrų kabineto pasitarimo darbotvarkę. Aplinkos ministerija jau yra parengusi Vyriausybės nutarimo projektą, kuriame siūloma pritarti dalyvavimui “EXPO 2015″.

Daugiausia lėšų dalyvavimui šiame renginyje pagal ministerijos parengtą pažymą reikės 2014 ir 2015 metais – atitinkamai 7,5 ir 4,9 mln. litų. Šie pinigai būtų skirti paviljono statybai, ekspozicijos ir įvairios informacinės medžiagos rengimui, personalo samdymui, apgyvendinimui, kultūrinei programai, verslo renginiam, komandiruotėms ir mokesčiams.

2011 metais, jei būtų nuspręsta dalyvauti parodoje, reikėtų 20 tūkst. litų parengiamiesiems darbams ir dalyvavimui valstybių-dalyvių susitikime. 2012 metais pasirengimui reikėtų 80 tūkst., 2013-aisiais – 900 tūkst., 2016 – 500 tūkst. litų.

Pažymoje rašoma, kad Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos siūlo Lietuvai dalyvauti šioje parodoje.

“Nors pasaulinės parodos nėra komercinio pobūdžio renginys, dalyvavimas jose valstybei duoda tiek tiesioginės, tiek ir netiesioginės naudos. (…) Per šešis mėnesius paviljona turėtų aplankyti 2-3 mln. lankytojų, o tai reiškia, kad Lietuviškos produkcijos jame taip pat galėtų būti parduota už kelis mln. litų”, – teigia Aplinkos ministerija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...