2011 Birželio 26

Dalis Valdovų rūmams skirtų lėšų atiteks Žydų bibliotekai

veidas.lt

BFL

Įstrigus Valdovų rūmų statyboms Vilniuje, Kultūros ministerija po truputį ima leisti joms skirtus pinigus.

Kultūros ministro Arūno Gelūno įsakymu, 653 tūkst. litų iš 16 mln., šiais metais skirtų Valdovų rūmų statybos darbams, paskirti sutvarkyti administracinėms patalpoms Vilniaus Gedimino prospekte, jas pritaikant Žydų bibliotekos veiklai.

Pasak kultūros ministro, taip nuspręsta dėl to, kad Žydų bibliotekos projekto vykdymas yra numatytas, tačiau jam lėšos neskirtos, o skirti pinigų iš Valdovų rūmų piniginės, jei dėl jų statybos kyla neaiškumų, leidžia teisės aktai.

“Buvo minėta, kad esant neaiškumui su Valdovų rūmų finansavimu, galimai bus perskirstyta kitiems kultūros objektams. Žydų biblioteka – projektas, kurį buvome Holokausto metų kontekste įsipareigoję vykdyti. Buvo numatytas vykdymas, bet nenumatyti asignavimai, ir tai jau pradėjo krypti tarptautinio skandalo link”, – BNS aiškino A.Gelūnas.

Anot jo, JAV pilietis Vaimanas Brendtas, vienas iš muziejaus iniciatorių, pradėjo domėtis, kodėl Žydų bibliotekos darbai nejuda į priekį.

“Žmonės JAV, kurie dovanoja bibliotekai knygas ir kurie gauna dovanas iš įvairių pasaulio šalių bibliotekų, privačių asmenų, tos knygos taps bibliotekos fondu, pradėjo stebėtis, kodėl niekas nevyksta ir kodėl Lietuvos pusė nevykdo savo įsipareigojimų”, – sakė ministras.

“Tai buvo ekstrinis sprendimas. Mes, nenorėdami, kad būtų dėmė Lietuvai, kad ji nevykdo tarptautinių įsipareigojimų, perskirstėme tuos asignavimus, bet vadinčiau tai kosmetiniu perskirstymu”, – kalbėjo Kultūros ministerijos vadovas.

Jis sakė, kad šiuo metu patalpos Gedimino prospekte yra blogos būklės, skubiai remontuotinos. Tikimasi, kad Žydų biblioteka duris atvers rudenį.

Darbai Valdovų rūmuose sustabdyti šių metų pradžioje, kai Viešųjų pirkimų tarnyba sutartyje su statybos rangovu Panevėžio statybos trestu (PST) aptiko daug pažeidimų ir pareikalavo sutartį nutraukti. Šiuo metu kultūros ministro sudaryta darbo grupė su PST derasi dėl sutarties nutraukimo šalių sutarimu.

Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus – nuo 114 iki 367 mln. litų. Dėl galimų įstatymų pažeidimų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...