2012 Gruodžio 08

Dainuoja Ovidijus Vyšniauskas

veidas.lt

Gruodžio 9 –ąją kviečiame į akustinį Ovidijaus Vyšniausko koncertą, kuris vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje. Ovidijus Vyšniauskas – vienas iš žinomiausių mūsų estrados dainininkų, turintis solidžią sceninę patirtį, įgytą plačiai koncertuojant ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei Amerikoje.

Neatsitiktinai 1994 metais jam buvo patikėta pirmą kartą atstovauti Lietuvą „Eurovizijoje“ (Airijoje). Talentingas menininkas yra ne tik vokalistas, bet ir instrumentalistas: jo rankoms paklūsta gitara, klavišiniai, netgi mušamieji instrumentai. O svarbiausia – jis pats kuria bei aranžuoja dainas – tame tarpe ir liaudies dainas – kurias mielai dainuoja tokie atlikėjai kaip Inga Valinskienė, Linas Adomaitis, Irena Starošaitė, Sasha Song ir kiti. O. Vyšniauskas savo dainomis skina laurus įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, sėkmingai leidžia albumus (išleista 10 albumų). Jo populiarumą bei iškovotas pergales įtvirtina šlagerių karaliaus titulas, garbingai įgytas tarptautiniame šlagerių festivalyje „Palanga 2011“.

Joe Cockerio tembrą primenantis Ovidijaus žemas, gilus, smėlinis balsas yra turtingas įvairiom intonacijom, ritmo pajauta. Atlikėjo vidinė šiluma ir pasaulėjautos originalumas betarpiškai driekiasi link klausytojo – rodos, sėdi tarp šimto klausytojų, o Vyšniauskas dainuoja tik tau.

Dabar sunku rasti žmogų, nežinančio O.Vyšniausko šlagerių apie nelauktai kritusį išsiskyrimo burtą („Išdalinau“), apie žiemą, kai snaigės veidą bučiuoja ir man taip gera širdy, o kodėl – nežinau („Žiema“), ar apie prašymą netylėt, o prakalbėt ir leist pajust („Prakalbėk“). Iki širdies gelmių besiskverbiančios jo atliekamos „Mažytė“, „Tiktai ne šiandien“, „Neišeik, neišeik tu iš sodžiaus“ ir kitos dainos muzikine kalba įamžina akimirkas, žmones bei jų jausmus. Pilnų gyvenimiškos išminties dainų siužetai – šiuolaikiniai, bet juose glūdi tūkstantmetė patirtis. Kiekviena daina, nors ir perpinta amžinų vertybių, skamba vis naujai – kaip rytmečio aušra. Apie dainos žanrą Konstantinas Stanislavskis rašė: „tai, ką operos ar dramos teatro aktorius pasako per dvi – tris valandas, estrados artistas turi sugebėti pasakyti žiūrovui per 5-7 minutes. Tad į estradą reiktų žiūrėt kaip į mažosios formos meną. Lyriką ir patosą, humorą ir tragedijos įtampą, nerūpestingą akimirką ir istorinės reikšmės įvykius – viską ant savo mažų sparnų gali nešti gera, jaudinanti daina“. Būtent tokias, romantikos ir prasmingų tekstų sklidinas, puikiai žinomas ir visai naujas autorines dainas, apie besidžiaugiantį ir liūdintį, ieškantį ir prarandantį – tačiau niekada nerimstantį žmogų, menininkas žada maloniems koncerto klausytojams.

Akustinis Ovidijaus Vyšniausko koncertas vyks gruodžio 9 dieną, 18 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius).

 

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...