2012 Sausio 26

Dainų šventėms gresia išnykti

veidas.lt


Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius marina liepą turėjusią vykti Moksleivių dainų šventę. Ministro tikinimu, šiemet į UNESCO nematerialaus paveldo apsaugos sąrašą įtrauktai šventei rengti nėra lėšų.

Ji neva būsianti perkelta į kitus metus, kai dėl pinigų turės sukti galvą jau kita Vyriausybė.
Tai visiškai sutrikdė šventės organizatorius. Pasak Dainų šventės dainų dienos meno vadovo Raimondo Katino, jis su kolegomis nespėja atsakinėti į nusivylusių chorų, šokių ir liaudies ansamblių vadovų skambučius. “Iki atrankų likęs vos mėnuo, visi sutrikę: daugiau kaip metus vykusios repeticijos ir pasirengimas atrankoms nutrūko, apgauti vaikai išsivaikšto, – apgailestauja R.Katinas. – O juk vaikus patraukti dainuoti, šokti, net ir motyvuojant pasirodymu Dainų šventėje, yra sunku. Mažiukai ir paaugliai dar nori dainuoti, o jaunimas tokių užsiėmimų jau kratosi. Jei pažvelgtume į suaugusiųjų chorų sudėtį, pamatytume vien pusamžius ir žilagalvius, kurie dainuoja po 20–45 metus ir pamainos jiems nėra. Taigi, menkstant suaugusiųjų chorams, Dainų šventėms gresia nunykti. Todėl būtina skatinti vaikus dainuoti, šokti, nes patys jauniausi moksleiviai yra smogiamoji Dainų švenčių jėga.” Bet ministras šito negirdi.
Chorų sąjungos vadovo prof. Vytauto Miškinio žodžiais, ministro vienašališkas sprendimas pažeidžia Dainų švenčių įstatymą, kuriame apibrėžta, kad šis valstybinės apsaugos renginys vyksta kas penkerius metus. O įstatymo preambulėje, be kita ko, pabrėžiama: “Dainų švenčių tradicijos išsaugojimą ir tęstinumo palaikymą reglamentuoja Konstitucija, Lietuvos kultūros centrų įstatymas bei UNESCO nematerialaus paveldo apsaugos konvencija.”
Tuo tarpu Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys tikina, kad tiek komiteto, tiek Dainų šventę globojančios šalies vadovės Dalios Grybauskaitės pozicija vienareikšmė: Moksleivių dainų šventė privalo vykti, o ministras jai turi rasti pinigų. “Ministro neatsakingi pareiškimai, kad dėl šventės sumažės mokytojų atlyginimai, prasilenkia su tiesa: Dainų šventės nėra finansuojamos iš mokinio krepšelio lėšų. Tad ministrui nederėtų taip priešinti pedagogų.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. pavyzdys pavyzdys rašo:

    Kvepia ministerijos savivale, negi nėra, kam ją pažaboti? Šventė privalo įvykti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...