2011 Sausio 31

Politika

D.Grybauskaitė sveikina ES sprendimą netaikyti ekonominių sankcijų visai Baltarusijai

veidas.lt

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasveikino Europos Sąjungos (ES) sprendimą netaikyti ekonominių sankcijų visai Baltarusijai, o apsiriboti sankcijomis tiksliniam valdžios atstovų sąrašui.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys pirmadienį BNS sakė, kad ES svarstymuose dėl galimų sankcijų Baltarusijai Lietuva užėmė aktyvią poziciją.

“Lietuvos vadovė teigiamai vertina faktą, jog priimant ES sprendimą buvo atsižvelgta į prezidentės laišką ES vadovybei su siūlymais netaikyti ekonominių sankcijų visai šaliai, kas turėtų tiesioginių neigiamų pasekmių Baltarusijos gyventojams, o apsiriboti sankcijomis tiksliniam sąrašui valdžios atstovų ir su jais susijusių žmonių”, – BNS sakė prezidentės atstovas.

Briuselyje susirinkę ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį paskelbė, jog Bendrija atnaujino draudimą atvykti 158 Baltarusijos pareigūnams. Nors ekonominių sankcijų įvedimo atsisakyta, tačiau pranešama, kad ES stebės padėtį Baltarusijoje ir reikalui esant prie šio klausimo grįš.

ES “juodajame sąraše” yra Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, du jo sūnūs – Viktoras ir Dmitrijus, taip pat gynybos ministras Jurijus Žadobinas, Baltarusijos saugumo komiteto vadovas Vadimas Zaicevas ir kiti šios šalies vadovai.

Pasak naujienų agentūrų pranešimų, sąraše nėra Baltarusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Martynovo ir pirmojo vicepremjero Vladimiro Semaškos pavardžių.

A.Lukašenkos režimas Vakaruose didelės kritikos sulaukė po gruodžio 19 dienos prezidento rinkimų, kurie įvertinti kaip nedemokratiški. Po rinkimų buvo suimti šimtai opozicijos atstovų.

+370 5 2058514

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...