2011 Sausio 06

Politika

V. Uspaskich palaiko D. Grybauskaitę

veidas.lt

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich palaiko Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės vykdomą Lietuvos užsienio politiką Baltarusijos atžvilgiu. V. Uspaskich įsitikinęs, kad dabar vykdoma Lietuvos politika rytinės kaimynės atžvilgiu yra protingiausia ir pragmatiškiausia per visą nepriklausomybės laikotarpį.

“Visada sakydavau, kad mes turime bendrauti su žmonėmis, su visuomene, integruoti ir eksportuoti kuo daugiau demokratijos vertybių į kitas, ypatingai kaimynines, valstybes, kad žmonės suprastų, kas yra demokratija ir kad jiems būtų lengviau naudotis jos vertybėmis, ir jie galėtų patys apsispręsti kokioje santvarkoje nori gyventi”, — sako Darbo partijos pirmininkas.

Darbo partijos programoje numatyta užtikrinti gerus santykius su visomis pasaulio valstybėmis, pagrįstus demokratijos, lygiateisės partnerystės, savitarpio pagalbos ir abipusės naudos principais. Didinti Lietuvos valstybės, kaip tilto tarp Rytų ir Vakarų, vaidmenį. Kurti naudingą dialogą su visomis šalimis, stiprinti tarpvalstybinius mokslo ir kultūros ryšius.

V. Uspaskich teigia, kad Baltarusijos izoliacija nedavė jokių teigiamų rezultatų šios valstybės žmonėms, kaip tik atvirkščiai — jie jautėsi atskirti nuo viso pasaulio, o svarbiausia — izoliuoti nuo demokratijos supratimo. “Manau, kad einant demokratizacijos keliu ir ieškant efektyvesnių bendravimo su kaimynais būdų, tokia politika buvo ne tik netiesinga, bet ir žalinga. Prieš visus rinkimus mes deklaravome, kad Lietuvos užsienio politika turi būti pragmatiška, deja iki šiol ji pragmatiškumu nepasižymėjo, ypatingai — rytinių kaimynių atžvilgiu. Todėl belieka džiaugtis, kad prezidentūra santykiuose su Baltarusija pagaliau pradėjo vadovautis protu ir logika, o ne kažkieno nurodymais”, — sako V. Uspaskich.

“Sveikinu Lietuvos Respublikos prezidente, kad šiuo klausimu pagaliau pasireiškė ne bevaisė griežta retorika, o realūs veiksmai, kurie lėmė užsienio politikos pasikeitimus, nepabijojus reakcijos iš Europos sąjungos vadovybės. Taip pat jos politika privertė ir valdančiuosius konservatorius pakeisti savo kategorišką retoriką Baltarusijos atžvilgių ir pamiršti dainelę, kurią jie dainavo kartu su Valdu Adamkumi”, — tvirtina Darbo partijos lyderis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Liucija Liucija rašo:

  Galimo sukčiaus nuomonė visada “įdomi”Koks “reikšmingas” mūsų Prezidentei pasveikinimas.Toks reklaminis bojarino susireikšminimas.

 2. Ignas Ignas rašo:

  Tikrai, įdomu ko siekia LIetuvos “didžiavyris” siekdamas Lietuvą padaryti trypiamu tiltu.Ne valstybė, o tiltas žulikams lėkti į Vakarus.Graži interpretacija ir pagyrimas Prezidentei-signalas atsimerkti tiems, kuriems brangi nepriklausomybė. Deja, deja, nebeturim tokių…

 3. Ignas Ignas rašo:

  Pasinaudojau Igno vardu. Ačiū, komentaras išėjo, nor su pastaba, kad panašus buvo.Apskritai, mėgstu paplepėti aludėse- mums jokios valdžios nereikia.

 4. Cilė Cilė rašo:

  Mėgstu Šindeikio, Bačiulio komentarus.Kartais lyg ir mano mintis skaito.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...