2010 Liepos 02

Vilniaus Universitetas

D.Grybauskaitė mano, jog Šv.Jonų bažnyčia turėtų likti mokslo šventove

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad Vilniaus universitetui priklausanti Šv.Jonų bažnyčia turėtų likti mokslo šventove.

“Kiek domėjausi istorija ir kiek žinau, mūsų ankstesnieji valdovai kartu su jėzuitais buvo grąžinę šią bažnyčią mokslo šventovei. Būtų gerai, kad mokslo šventove ir liktų”, – žurnalistams penktadienį sakė prezidentė.

Vilniaus universiteto studentų atstovybė susirūpino dėl Šv.Jonų bažnyčios likimo, kurią, pasak dienraščio “Lietuvos rytas”, Vilniaus arkivyskupija nori perimti iš universiteto.

Rašoma, jog Vilniaus arkivyskupo kardinolo Audrio Juozo Bačkio prašymu premjeras Andrius Kubilius jau sudarė darbo grupę dėl šios bažnyčios perdavimo arkivyskupijos kurijai.

Vilniaus universiteto architektūriniam ansambliui priklausanti Šv.Jonų bažnyčia akademinei bendruomenei buvo perduota 1571 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. jokimas jokimas rašo:

  neatiduoti!

 2. Vytautas Vytautas rašo:

  Reikėtų pagalvoti apie teologijos mokslo dėstymą universitete. Taipgi apie universitetinės parapijos organizavimą. Jei universitetas turėtų tikinčiųjų bendruomenę, tuomet bažnyčios pastatas pasitarnautų savaja priederme.Klaipėdos universitete veikia Evangeliškosios teologijos centras, yra koplyčia.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...