2010 Rugsėjo 16

Politika

D.Grybauskaitė: Briuselyje atsižvelgta į Lietuvos siūlymus dėl ES ir Ukrainos santykių

veidas.lt

Ketvirtadienį Briuselyje posėdžiavusi Europos Sąjungos (ES) Vadovų Taryba atsižvelgė į Lietuvos siūlymus ES santykių su Rytų partnerystės šalimis ir Rusija strateginėms gairėms.

Europos lyderiai atsižvelgė į Lietuvos nuostatą, kad Ukraina yra strategiškai svarbi ES Rytų partnerystės politikos dalyvė, pranešė Lietuvos Prezidentūra.

“Lietuvos iniciatyva Vadovų Tarybai pateikėme bendrą Baltijos ir Šiaurės šalių siūlymą dėl Ukrainos, kurį vėliau palaikė ir Lenkija. Tai dar kartą įrodo, jog bendra Baltijos ir Šiaurės šalių pozicija gali turėti svarų balsą Europos Sąjungoje”, – pranešime cituojamas prezidentė Dalia Grybauskaitė.

ES Vadovų Tarybos išvadose teigiama, jog Europos Sąjungai svarbu, kad Ukraina sėkmingai pasirengtų Laisvosios prekybos sutarčiai ir vėliau Asociacijos sutarčiai su ES pasirašyti. Taip pat pabrėžta žmogaus teisių pažangos būtinybė Ukrainoje.

ES valstybių vadovai patvirtino ir nuostatą dėl santykių su Rusija strategijos. Jos esmė – šios šalies visapusiška modernizacija, ypač akcentuojant žmogaus teisių raidą, taip pat naujų technologijų plėtrą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...