2011 Balandžio 15

Afganistanas

Clinton perspėja partneres neskubėti išvesti kariuomenės iš Afganistano

veidas.lt

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) ketvirtadienį perspėjo sąjungininkes neskubėti išvesti savo pajėgų iš Afganistano, nes toks politinių tikslų paskatintas poelgis gali būti labai naudingas Talibanui.

H.Clinton Tarptautinėse saugumo paramos pajėgose (ISAF) Afganistane dalyvaujančių šalių užsienio reikalų ministrams Berlyne gyrė jų pajėgų “didvyrišką pasiaukojimą”, tačiau nesureikšmino prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) paskirtos JAV kariuomenės išvedimo iš Afganistano datos.

“Reikia užtikrinti, kad šio pasiaukojimo nesumenkintų politiškai motyvuoti ir trumpalaikiai sprendimai”, – sakė H. Clinton kalbėdama Berlyne.

“Mums reikėtų mažiau nerimauti, kaip greitai galime išvesti kariuomenę, tačiau daugiau susirūpinti, kaip galime padėti Afganistano žmonėms pasinaudoti tuo, ką laimėjome per paskutinius 15 mėnesių”, – sakė ji.

Nuo 2009 metų B.Obama net tris kartus, iki 100 tūkstančių, padidino JAV karių skaičių Afganistane, ir pažadėjo 2011 metų liepą pradėti jų išvedimą. JAV rinkėjai, ypač B.Obamos stovykla, yra labai nepatenkinti beveik 10 metų užsitęsusiu karu.

Tačiau H.Clinton tvirtina, kad karinė kampanija Afganistane jau duoda vaisių, ir kaip pavyzdį nurodė prezidento Hamido Karzai (Hamido Karzajaus) kovą duotą pažadą, kad afganų pajėgos perims saugumo kontrolę svarbiausiose, tarp jų ir Helmando, vietovėse.

“Mes turime tęsti savo pastangas tam, kad tas perėjimas būtų nuoseklus ir negrįžtamas, ir kad susitaikymo ir diplomatijos pastangos būtų vaisingos”, – remiantis iš anksto paruoštu tekstu, turėjo kalbėti H.Clinton.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...