2011 Vasario 05

Jeep Compass

Charakteringi pakeitimai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Po trijų gamybos metų Jeep gamintojai iš esmės atnaujino Compass modelį. Lietuvoje juo planuojama prekiauti nuo gegužės mėnesio.

Kompaktinis amerikiečių markės SUV modelis kartu su broliu dvyniu Patriot pasirodė 2007 metais. Šie automobiliai turi tą pačią platformą, o skiriasi tik jų kėbulas. Patriot yra griežtų formų ir kampuotas, o Compass skirtas pirkėjams, kuriems labiau prie širdies aptakesnės formos. Patriot buvo atnaujintas prieš keletą mėnesių, dabar atėjo Compass modelio eilė. Automobilio išvaizda pakito kur kas daugiau nei dvynio Patriot.

Iš karto matyti, kad gamintojas įkvėpimo sėmėsi iš Jeep SUV automobilių gamos bestselerio Grand Cherokee. Panašūs žibintai, galingos septynių angų radiatoriaus grotelės (išskirtinis markės bruožas) ir išraiškinga variklio dangčio forma. Naujos slenksčių apsaugos ir po buferiais saugo automobilį važiuojant bekele ir blogomis oro sąlygomis, o stogas turi subtilesnius bagažinės laikiklius. Modelyje šviečia nauji, efektyvesni žibintai, o galinėse lempose sumontuoti šviesos diodai. Standartinė automobilio versija turi 17 colių lengvojo lydinio ratlankius (“Limited” versija – 18 colių).

Salono apdailai panaudotos naujos ir aukštos kokybės medžiagos, geriau atrodo ir durų  apdaila, naujas vairas su integruotu garso sistemos, greičio palaikymo ir mobiliojo telefono valdymu. Papildomai galima užsisakyti profiliuotas priekines sėdynes.

Automobilyje (priklausomai nuo versijos) yra garso sistema su galimybę prijungti išorinį grotuvą ir USB atmintinę, navigacijos sistema, elektra valdomas stoglangis, apšviesti gėrimų laikikliai. Jau bazinė automobilio įranga siūlo beraktę durų atidarymo sistemą, oro kondicionierių, elektra valdomus langus ir veidrodėlius, pastovaus greičio palaikymo sistemą. Atnaujintas Compass turi ir daugybę saugumą greitkelyje ir bekelėje didinančių sistemų: oro pagalvių komplektą, ABS, ESP, sistemas, apsaugančios nuo apsivertimo, ir pajudėjimo iš vietos įkalnėje pagalbininką (“Hill-start Assist”).

Bus siūlomi trys skirtingi variantai: modelis tik priekiniais varančiaisiais ratais arba visais keturiais su “Freedom Drive I” arba “Freedom Drive II Off-Road” įranga, pasižyminčia  aukštesne prošvaisa ir pažeminta pavara, kuri padeda įveikti net ir sunkiausią bekelę.

Amerikos rinkoje atnaujintas Compass modelis bus siūlomas su benzininiu 2.0/158 AG arba 2.4/172 AG varikliu. Automobilyje gali būti montuojama penkių pavarų mechaninė greičių dėžė arba CVT variatorius. Europoje modelį bus galima įsigyti ir su dyzeliniu 2.2/163 AG varikliu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...