2011 Rugpjūčio 30

Čempionato metu miestai siūlys ne tik krepšinį

veidas.lt

Atsikvėpti nuo krepšinio “Eurobasket” svečiai galės per koncertus, lankydamiesi amatų mugėse ar dalyvaudami masinėse miestų šventėse.

Šeši Lietuvos miestai, kuriuose vyks Europos krepšinio čempionatas, pasirūpino ne tik sportinių, bet ir kultūrinių renginių programa. Įprastai šurmuliuos Vilnius, atgis ramūs Alytus, Šiauliai, Panevėžys. Siauresnę kultūrinių ir visuomeninių renginių programą siūlo Kaunas ir Klaipėda, tačiau šiuose miestuose tai kompensuos krepšinio pramogos.

Šiauliai ir Panevėžys švęs savo gimtadienius

Nors oficialus Šiaulių miesto gimtadienis siejamas su Saulės mūšio data – rugsėjo 22-ąja, įprastai ši šventė dėl geresnių oro sąlygų paankstinama savaite ar dviem. Šiemet ji atkelta dar anksčiau, į rugsėjo 2–3 dienas – tada, kai Šiauliuose dėl patekimo į ketvirtfinalį grumsis serbai, Izraelio krepšininkai, latviai, italai, prancūzai ir vokiečiai.
Šiauliai minės 775-ąsias miesto įkūrimo metines ir tam yra parengę platų pramogų spektrą. Renginio programoje paminėta per pusšimtį įvairių muzikos atlikėjų, pradedant senosios kartos “Vairu” ar “Joniu”, baigiant konceptualią muziką kuriančiomis šiuolaikinėmis grupėmis “Rasabasa” ar “Fusedmarc”. Be muzikinės programos, numatomos vietinių filmų peržiūros, parodų atidarymai, netgi “tiuninguotų” automobilių ekspozicija.
Analogišką, bet jau trijų dienų gimtadienio šventę siulys ir Panevėžys, kuris atvers duris ir teatrui – vyks tarptautinis lėlių teatro festivalis.
Ypač didelis miesto gyvenimo pagyvėjimas numatomas Alytuje – tą savaitę, kai čia vyks čempionato grupės varžybos, bus organizuojama kultūrinė programa “Miestas mieste”. Dieną joje bus supažindinama su lietuvių nacionaline kultūra, o vakarais į sceną žengs roko grupės.

Kaune ir Klaipėdoje pagrindinis dėmesys – krepšiniui

Klaipėda jūros šventę, burlaivių regatą ir kitus didžiuosius miesto renginius jau yra paminėjusi, dėl to čia daugiau numatoma krepšinio atrakcijų. “Mūsų tokia specifika – rudeniop miesto gyvenimas aprimsta. Tačiau čempionato metu tikrai bus ką veikti: viena iš centrinių miesto aikščių bus paversta didžiule krepšinio aikštele, kitoje organizuojami šalių, kurių komandos žais Klaipėdoje, folkloro kolektyvų pasirodymai”, – kalba Dalia Grikšaitė, viena iš čempionato organizatorių uostamiestyje.
Nors finalinis čempionato etapas vyks Kaune, renginių lyderis yra sostinė. Be šiaulaikinės lietuvių muzikos lyderius sukviesiančio festivalio “Vilnius Live 2011″, čia daug dėmesio skiriama ir intelektualiai pramogai: vyks mados ir meno festivalis “arMADA”, bus rodoma opera “Eugenijus Oneginas”, o Valdovų rūmai jau dabar kviečia registruotis į nemokamą italų vokalinio ansamblio koncertą. Vilniuje rugsėjo pradžioje organizuojamos ir miesto dienos, tačiau jos baigsis dar iki čempionatui atkeliaujant į sostinę.
Kaune kultūrinių renginių pasiūla mažesnė, tačiau daug dėmesio skiriama krepšiniui: viso čempionato metu senosios prieplaukos amfiteatre vyks “Krepšinio fiesta”, kurioje – visų rungtynių tiesioginė transliacija, taip pat koncertai, susitikimai su krepšinio veteranais. Nuo sporto pavargusieji miestiečiai bus kviečiami į kultūrinio projekto “Einam 2011″ renginius.

Svarbiausi kultūriniai ir visuomeniniai renginiai miestuose, kuriuose organizuojamas čempionatas:

Alytuje (rungtynės vyks rugpjūčio 31–rugsėjo 5 d.):
Kas vakarą po koncertą – grupių “Freaks on Floor”, “Soul Stealer”, krepšinio himnų atlikėjų Marijono Mikutavičiaus, Manto Jankavičiaus,  Mios ir kt.
Regiono kapelų šventė “Dzūkiškas šėlsmas”, liaudies amatų mokykla

Šiauliuose (rungtynės vyks rugpjūčio 31–rugsėjo 5 d.):
Miesto gimtadienis “Šiaulių dienos 775″ – per 50 koncertų, parodos, filmų peržiūros
Tarptautinis Ch.Frenkelio vilos klasikinės muzikos festivalis

Panevėžyje (rungtynės vyks rugpjūčio 31–rugsėjo 5 d.):
508-asis miesto gimtadienis. Pirmą dieną – koncertai jaunimui, antrą – Aukštaitijos folkloro šventė, trečią – Lietuvos duatlono čempionatas
Tarptautinis lėlių teatro festivalis “Lagaminas”

Klaipėdoje (rungtynės vyks rugpjūčio 31–rugsėjo 5 d.):
Koncertai folkloro muzikantų iš tų šalių, kurių komandos žais Klaipėdoje: Belgijos, Bulgarijos, Gruzijos, Rusijos, Slovėnijos ir Ukrainos
Rugsėjo 1-osios koncertas jaunimui su “Bix”, “Lemon Joy”, Linu Adomaičiu ir kt.

Vilniuje (rungtynės vyks rugsėjo 7–12 d.):
Šiuolaikinės lietuviškos muzikos festivalis “Vilnius Live 2011″
Meno ir madų festivalis “arMADA”
D.Ibelhauptaitės režisuota opera “Eugenijus Oneginas”

Kaune (rungtynės vyks rugsėjo 14–18 d.):
Renginių ciklas “Einam 2011″ – klasikinės ir šiuolaikinės muzikos koncertai, lindihopo pamokos, vakarai jaunimui
Tradicinių amatų ir kultūrinio paveldo mugė
Menų akcijos Laisvės alėjoje

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...