2010 Spalio 19

Čečėnija

Čečėnijoje sukilėliai atakavo parlamentą

veidas.lt

Mažiausiai du žmonės žuvo antradienį per mirtininko sprogdintojo ir dviejų kitų ginkluotų užpuolikų ataką prieš Rusijos neramios Čečėnijos respublikos parlamentą, praneša šalies naujienų agentūros.

“RIA Novosti” duomenimis, vienas mirtininkas detonavo bombą prie parlamento pastato, o po to du ginkluoti sukilėliai pradėjo susišaudymą su pastato apsaugininkais.

Naujienų agentūra “Interfax” nurodė, kad šaudymas tebevyksta.

Savo ruožtu vienas Čečėnijos VRM pareigūnas pranešė, kad į parlamento pastatą įsiveržę kovotojai paėmė įkaitų.

“Parlamento pastatas užgrobtas, paimta įkaitų”, – sakė ministerijos skyriaus pareigūnas, pageidavęs likti anonimu.

Pasak jo, per išpuolį žuvo nežinomas skaičius parlamento pastato apsaugininkų, o vienas parlamento pirmininko padėjėjas buvo sužeistas.

Tuo tarpu teisėsaugos šaltinis Maskvoje sakė, kad Čečėnijos parlamento pirmininkas Dukuvacha Abdurachmanovas antradienio rytą buvo parlamento pastate, kai jame įvyko susišaudymas,

“D.Abdurachamanovas yra parlamento pastate. Mūsų duomenimis, jis gyvas”, – sakė šaltinis “Interfax”.

Kremlius siekia numalšinti aktyvėjantį sukilėlių pasipriešinimą neramiame Šiaurės Kaukazo regione, kurio etninė sudėtis labai marga. Neturtingos musulmoniškos Šiaurės Kaukazo respublikos ribojasi su Rusijos pietiniais regionais, kuriuose gyvena rusai ortodoksai.

Kremlius jau yra paskelbęs pergalę su čečėnų separatistais, tačiau analitikai teigia, jog pastaruoju matu šiame regione padažnėję šaudymai ir sprogdinimai rodo, jog Maskvai nepavyko sutramdyti sukilėlių.

Vietos lyderiai sako, kad pasipriešinimą skatina beviltiškas skurdas, kovos tarp besivaržančių vietos klanų, įsišaknijusi korupcija, islamizmas ir vietos teisėsaugos tarnybų “geležinio kumščio” politika.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...