2011 Sausio 19

Finansai

Byla dėl korupcijos ERPB atvedė į Rusiją

veidas.lt

Londono policija pranešė, jog tiria keturių Rusijos piliečių sąsajas su korupcija Europos rekonstrukcijos ir plėtros banke (ERPB), o Maskva pripažino, kad gruodį atšauktos ERPB direktorės Jelenos Kotovos, atstovaujančios Rusijai, veikla susidomėjo ir rusų teisėsaugos atstovai.

J.Kotova buvo atšaukta 2010 metų gruodžio 9 dienos Vladimiro Putino potvarkiu, o antradienį Ekonomikos plėtotės ministerija paaiškino šį sprendimą vidaus tyrimo Europos rekonstrukcijos ir plėtros banke rezultatais.

“Šitai susiję su tuo, jog Europos rekonstrukcijos ir plėtros banke vyko nepriklausomas vidaus tyrimas pagal įtarimą, kad ji ir dar trys ERPB Rusijos direkcijos darbuotojai pažeidė banko elgesio kodeksą”, – sakoma Rusijos ministerijos pranešime.

Antradienį ERPB direktorių taryba Rusijos prašymu panaikino jų neliečiamybę nuo teisminio persekiojimo.

“Rusijos Vidaus reikalų ministerijos tyrimų komitetas Generalinės prokuratūros pavedimu atlieka minėtų ERPB Rusijos direkcijos darbuotojų veiklos patikrinimą”, – pranešė Ekonomikos plėtotės ministerija.

Londono Sičio, kur yra ERPB būstinė, policija pranešė, kad tiriami įtarimai dėl korupcijos.

Trys iš keturių įtariamų byloje ERPB darbuotojų dirbo šio banko Rusijos direktorate Londone, sakė ERPB atstovas.

Šis bankas buvo įsteigtas investuoti į 30 šalių privatų sektorių, siekiant palengvinti jų perėjimą į rinkos ekonomiką po SSRS subyrėjimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...