2010 Birželio 06

Palikimas

Buvusio vyro palikimas dukrai

veidas.lt

“Žuvo buvęs mano vyras, su kuriuo turime bendrą šešerių metų dukrą. Vyras buvo vedęs antrą kartą, turi dar vieną vaiką. Praėjus keliems mėnesiams manęs niekas dėl palikimo neieškojo, aš taip pat mandagiai tyliu. Tačiau man įdomu, ar kažkas priklauso mūsų dukrai. Aš nežinau, ar jis turėjo turto, – kaip galėčiau tai išsiaiškinti? Nežinau ir to, ar jo butas – bendra nuosavybė su žmona. Greičiausiai, kad taip. Ar tokiu atveju tas butas atitenka jo žmonai šimtu procentų, ar kažkokią dalį ji turėtų išmokėti mano vaikui?” – klausia Indraja iš Vilniaus.

Jeigu buvęs vyras nebuvo iki mirties spėjęs parašyti testamento, vyksta paveldėjimas pagal įstatymą. Tai reiškia, kad įpėdiniai lygiomis dalimis yra palikėjo vaikai, nepriklausomai nuo to, ar jie yra iš skirtingų santuokų. Be to, vieną ketvirtadalį palikimo paveldi sutuoktinis (t.y. buvusio vyro antroji žmona). Taigi, matematiškai suskaičiavus, buvusio vyro antrajai žmonai turėtų atitekti vienas ketvirtadalis palikimo, o palikėjo vaikams – po tris aštuntąsias palikimo.

Jeigu buvęs vyras iki mirties sudarė testamentą, tada turtas bus paveldimas pagal testamento nurodymus, išskyrus privalomąją palikimo dalį. Nepaisant testamento turinio, palikėjo vaikai, sutuoktinis, tėvai, kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi pusę tos dalies, kuri kiekvienam jų tektų paveldint pagal įstatymą (mano aprašytas pirmasis atvejis), jeigu testamentu neskirta daugiau.

Visais atvejais, kad įgytų palikimą, įpėdinis turi jį priimti. Šie veiksmai turi būti atlikti per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos (palikėjo mirties). Jeigu terminas palikimui priimti buvo praleistas dėl svarbių priežasčių (pvz., nežinojo apie mirtį), teismas gali šį terminą palikimui priimti pratęsti. Šiuo tikslu reikia kreiptis į teismą.

Dėl palikimo priėmimo reikia kreiptis į notarų biurą (pagal paskutinę palikėjo gyvenamą vietą). Kadangi nepilnamečių vaikų vardu veikia vaikų tėvai, būtent Jūs, nelaukdama atskiro kvietimo, sužinojusi apie buvusio vyro mirtį, turėtumėte kreiptis savo dukters vardu dėl palikimo priėmimo.

Jeigu Jūs tiksliai nežinote, koks turtas Jūsų buvusiam vyrui priklausė, arba abejojate, ar buvęs vyras neturėjo daugiau skolų negu turto, rekomenduojama kreiptis dėl palikimo priėmimo pagal apyrašą į teismą. Šitaip priėmusi savo dukters vardu palikimą, Jūs galėsite būti tikra, kad už palikėjo skolas (jeigu tokių būtų) Jūsų dukra atsakys tik paveldėtu, o ne visu savo turtu. Kadangi teismo pavedimu mirusio asmens turto apyrašą sudarys antstolis, taip pat gausite visą informaciją apie Jūsų buvusiam vyrui mirties momentu priklausiusį turtą.

Jei Jūsų vyras įsigijo turto būdamas santuokoje ir neregistravo jo kaip asmeninio turto, jis lygiomis dalimis priklauso ir jo žmonai. Tuomet Jūsų dukra galės pretenduoti tik į pagal įstatymą (ar testamentą) jai priklausančią tik savo tėvo turto dalį. Ji paprastai dalijama įpėdinių bendru sutarimu, o nesutarus – pagal kiekvieno jų ieškinį turtą turi teisę padalyti teismas. Paprastai dalūs daiktai dalijami natūra, nedalūs paskiriami vienam iš įpėdinių, atsižvelgiant į daikto pobūdį ir įpėdinio poreikius, kitiems įpėdiniams tokio daikto vertę kompensuojant kitais daiktais arba pinigais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Paloma Deschamps Paloma Deschamps rašo:

  KAIP GRĮŽTI MANO PAGAL 3 DIENAS

  Aš nuoširdžiai noriu padėkoti puikiam rašytojui, vadinamam dr. Ilekhojie, kad jis padėjo man sugrąžinti mano vyrą ir mano vaikus. Po daugelio vedybų metų mano vyras paliko mane ir mano vaiką ir pabėgo su savo naująja mergina į San Franciską pradėti savo gyvenimo, negalvodami apie mane ir mano sūnų. Jaučiau, kad mano gyvenimas tuoj baigsis, ir subyrėjau. Po ilgų metų išsiskyrimo nebegalėjau to priimti, todėl nusprendžiau aplankyti draugę, kuri taip pat susiduria su panašia problema, tačiau dabar gyvena laimingai su savo vyru, kad paprašytų jos patarimo, kaip vėl susigrąžinti buvusį vyrą. nuvykau, aš jai viską paaiškinau, ir ji liepė man nesijaudinti, kad ji susies mane su burtų žinovu, kuris liepė burti savo vyrui ir verčia jį grįžti pas ją. Aš renkuosi jos patarimą ir labai jo nesilaikau. Tada susisiekiau su gydytoju Ilekhojie (gethelp05@gmail.com) ir paaiškinęs savo problemą jis liepė nesijaudinti, kad aš neturiu problemų vėl susigrąžinti savo vyrą. Jis man davė 4 dienų garantija, kad mano vyras manęs ieškos, kad kai jis ateis, turėčiau jį priimti atgal, sakiau jam, kad nuoširdžiai sveikinsiu jį atgal. Vos per 3 dienas mano vyras grįžo pas mus ir atsiprašė už visus skausmus, kuriuos jis sukėlė šeimai. Mes išsprendėme savo klausimus ir esame labiau laimingi nei bet kada anksčiau. Dr Ilekhojie yra geriausias rašytojas, išsprendžiantis bet kokias jūsų turimas problemas ir ligas. Aš tikrai vertinu meilės rašybą, kurią man liepėte, kad vyras sugrįžtų į savo gyvenimą. Aš ir toliau dalinsiuosi žmonėmis daugiau liudijimų apie jūsų gerą darbą. Jei norite savo buvusio grįžimo ir neturite galimybės žinoti, ką daryti, maloniai parašykite el. laišką gethelp05@gmail.com arba susisiekite su juo per „WhatsApp“ +2348147400259

 2. Victorija Lora Victorija Lora rašo:

  Kaip aš gavau savo buvusį vyrą atgal ……….. Sveikinimai kiekvienam, kuris skaito šį liudijimą. Mano vyras buvo atmestas po trejų (3) vedybų metų vien dėl to, kad kita moteris jį apkaltino ir jis paliko mane ir vaiką kentėti. vieną dieną skaitydamas internete pamačiau įrašą apie tai, kaip šis rašybos keitiklis šiuo adresu gethelp05@gmail.com padėjo moteriai susigrąžinti savo vyrą ir aš jam atsakiau į jo adresą, o jis man pasakė kad moteris prakeikė mano vyrą ir jis man pasakė, kad jis man padės ir po 2 dienų turėsiu savo vyrą. Aš tikėjau juo ir šiandien džiaugiuosi galėdamas jums visiems pranešti, kad šis rašybos ratukas turi galią sugrąžinti mėgėjus. nes dabar džiaugiuosi savo vyru. Ačiū dr. Ilekhojie. Ačiū! „Ilekhojies“ susisiekite su gethelp05@gmail.com arba skambinkite 2348147400259

 3. Julie Julie rašo:

  Meilė niekada nepasiduoda, nepraranda tikėjimo, visada viliasi ir ištveria visomis aplinkybėmis. Aš buvau paskutinis žmogus žemėje, kuris sutiko su tuo, kad burtai egzistuoja ar veikia, kol nebuvau nukreiptas pas daktarą Ilekhojie, kuris savo galingais burtais padėjo tiek daug žmonių. Aš neturėjau kitos išeities, kaip tik pabandyti, nes praėjus 3 mėnesiams po skyrybų buvau pažeminta savo darbo vietoje dėl depresijos, nes nežinau, ką daryti, kad jį susigrąžinčiau, bet ačiū Dievui, kad panaudojau dr. atgauk mano laimę ir meilės gyvenimą per 48 valandas. Tik praėjusią savaitę čia buvau paaukštinta vėl eiti savo pareigas ir esu čia, kad galėčiau pasidalinti savo patirtimi su šiuo vyru, vadinamu dr. Ilekhojie. Aš nežinau, ką išgyveni šiandien, bet žinau, kad visose situacijose visada yra išeitis. Susisiekite su dr. Ilekhojie TEKSTU ARBA „WHATSAPP MESSENGER“ telefonu: +234 (81) 47400-259 ir el. Pašto adresą: gethelp05@gmail.com

 4. Amber Luke Amber Luke rašo:

  Kelis kartus Kenny grasina išsiskirti su manimi, jei išdrįsiu jo paklausti apie jo romaną su kitomis merginomis, buvau visiškai nusiminusi ir sutrikusi, kol vienas mano senas draugas man papasakojo apie burtininką internete dr. Ilekhojie, kurie padeda žmonėms santykių ir santuokos problema meilės burtų dėka procesus ir patikino mane savo noru. „Wiithin 28 Hours“ Kenny paskambino man ir pradėjo atsiprašyti, kad pabudo apmąstydamas viską, ką jis man padarė. Buvau labai sukrėstas, nes Kenny ne visada yra tas, kuriam nieko gaila, bet nuo to laiko jis tapo mylintis ir rūpestingas. Jei jums reikia panašios pagalbos, čia yra jo kontaktinis asmuo. CALL/WHATSAPP/VIBER: +2348147400259


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...