2010 Gruodžio 02

Rusija

Buvęs Maskvos meras Lužkovas buvo “korupcijos piramidės viršūnėje

veidas.lt

JAV diplomatai priėjo prie išvados, kad Maskvoje esant buvusiam merui Jurijui Lužkovui klestėjo korupcija, o pats meras buvo šios “piramidės” viršūnėje, rašo britų laikraštis “The Guardian”, remdamasis dokumentais, paskelbtais tinklalapyje “Wikileaks”.

JAV ambasadoriaus Rusijoje Johno Beyrleio (Džono Bajerlio) laiške kriminalinis Rusijos sostinės pasaulis pavadintas “nešvariu”. Diplomato nuomone, korupcija Maskvoje “prasiskverbė visur”, o “šios piramidės viršūnėje buvo pats Lužkovas”.

“Tiesioginiai Maskvos valdžios ir korumpuoto pasaulio ryšiai privedė prie to, kad kai kas vadina miesto vyriausybę neveiksnia. Net sako, kad Maskvai vadovauja ne paprasta vyriausybė, o kleptokratija”, – sakoma viename J.Beyrleio pranešimų.

“Analitikai mano, kad Maskvos kriminalinis pasaulis yra trijų aukštų. Viršūnėje yra Lužkovas. Antrasis aukštas – tai Federalinė saugumo tarnyba, VRM ir milicija. O žemutiniame yra paprasti nusikaltėliai ir korumpuoti inspektoriai”, – sakoma į tinklalapį “Wikileaks” patekusiame pranešime.

Ambasadorius taip pat mano, kad panaši situacija yra ir provincijoje. “Gubernatoriai savo teritorijoje surenka pinigus kyšiais. Tai panašus į apmokestinimo sistemą”, – sakoma jo laiške.

Diplomatas pranešė į Vašingtoną ir savo nuomonę apie Valstybės Dūmos deputatus.

“Jiems reikia pinigų prasiveržti ten (į Dūmą), bet po to jų darbas leidžia jiems gerai uždirbti, jiems atsiveria didelės galimybės”, – pažymėjo jis.

“Interfax” kol kas neturi J.Lužkovo komentarų dėl šios publikacijos Britanijos spaudoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...