2010 Birželio 15

Nekilnojamasis turtas

Butų nuoma po truputį brangsta

veidas.lt

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose www.aruodas.lt ir www.edomus.lt pagyvėjimas – nuo pavasario maždaug penktadaliu padidėjo tiek būsto pardavimo, tiek nuomos skelbimų skaičius, tiek portalų lankomumas. “Mūsų vertinimu, būsto pardavimo rinka pagaliau pradėjo judėti, nes bankai jau lengviau duoda paskolas, o nuomojamų butų padaugėjo, nes baigę mokslus išvyksta studentai”, – teigia portalus valdančios bendrovės “Diginet” direktorius Justinas Šimkus.

Nors daugėja ir skelbimų, ir ieškančiųjų, butų nuomos kainos vis dėlto nei didėja, nei mažėja – laikosi stabiliai.Aruodas.lt duomenimis, pačios mažiausios butų nuomos kainos buvo praėjusių metų lapkritį ir gruodį – įtakos tam turėjo prasidėjęs šildymo sezonas ir gyventojų nežinia, kokios ateis sąskaitos už šildymą.

Nuo kovo mėnesio, baigiantis šildymo sezonui, butų nuomos kainos ūgtelėjo 5 proc. – maždaug vienu litu už kvadratinį metrą. Pasak J.Šimkaus, Vilniuje nuomos kainos dabar vidutiniškai siekia 19 Lt, Kaune ir Klaipėdoje – 13 Lt už kvadratinį metrą.

Nekilnojamojo turto brokeris Tomas Rusakas informavo, kad dviejų kambarių senos statybos butų nuomos kainos miegamajame rajone šiuo metu siekia 400–600 Lt. Tuo tarpu naują dviejų kambarių 60 kv. m butą su vieta automobiliui laikyti išsinuomoti Šiaurės miestelyje kainuoja 1000–1100 Lt, Fabijoniškėse – 850–900 Lt, o Pilaitėje ir Perkūnkiemyje – 750–800 Lt.

“Labiausiai nukentėjo trijų keturių kambarių butų savininkai, nes šių butų  nuomos kainos nusileido beveik iki dviejų kambarių butų nuomos kainų. Poros į tokius butus neina gyventi, nes brangus išlaikymas, tad dažniausiai tokį butą renkasi keli studentai. Vargu ar dabar kur nors Vilniuje trijų kambarių senos statybos buto nuoma kainuotų tūkstantį litų”, – abejoja T.Rusakas. Jo duomenimis, paprastai trijų kambarių senos statybos butą galima išsinuomoti už 600–700 Lt.

Tuo tarpu J.Šimkus prognozuoja, kad nuoma gali šiek tiek pabrangti rugpjūčio mėnesį, kai būsto ieškoti puls į Vilnių atvykę studentai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Bronius Dzukas Bronius Dzukas rašo:

    Pinga o ne brangsta.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...