2011 Sausio 06

Verslas

Būtingės terminale iškrauta 9 mln. t

veidas.lt

Naftos perdirbimo bendrovei “ORLEN Lietuva” priklausiančiame Būtingės naftos terminale pernai iškrauta per 9 mln. tonų naftos. Tai yra 7 proc. daugiau, nei 2009-aisias. Tuo pačiu laikotarpiu aptarnautų laivų skaičius išaugo irgi 7 proc. – nuo 84 iki 90. Tai yra vieni geriausių metų terminalo istorijoje importuojant žaliavą.

2006 m. nutraukus naftos tiekimą “Družbos” naftotiekiu, “ORLEN Lietuva” žaliavą atsigabena tanklaiviais. Tačiau naftos iškrovimą ne retai apsunkina nepalankios oro sąlygos, kurios neleidžia prie Baltijos jūroje esančio plūduro prisišvartuoti laivams.

“Nors pernai dėl prastų oro sąlygų tanklaiviai prastovėjo 525 valandas (2009 m. – 241 valandą), tai nesutrukdė iškrauti didesnį kiekį naftos ir aptarnauti daugiau tanklaivių”, – sako “ORLEN Lietuva” vamzdynų ir jūrinių terminalų direktorius Linas Baužys. Jis priminė, kad rugpjūčio 25 d. atviroje jūroje prie plūduro buvo užfiksuota 10 metrų aukščio banga, o vėjo greitis tuo metu siekė apie 30 m/s.

Pernai dviejų Būtingės rezervuarų dugnų būklė pirmą kartą įvertinta išoriniu akustinės emisijos metodu. Tai leido pratęsti rezervuarų eksploatacijos laiką ir per metus sutaupyti apie 1,5 mln. Lt. Anksčiau būdavo pilnai išvalomas rezervuaras ir tokie akustiniai matavimai atliekami iš rezervuaro vidaus. Naujoji praktika ateityje bus taikoma ne tik Būtingės terminale, bet ir “ORLEN Lietuva” naftos perdirbimo gamykloje Mažeikiuose. “Dėl to naftos talpyklos patikra užims vieną dieną, o ne 2-3 mėnesius. Svarbu ir tai, kad dėl to nereikia atlaisvinti rezervuaro”, – pridūrė L. Baužys.

Gegužę terminale aptarnautas 700-asis tanklaivis. Juo tapo naftos žaliavą atgabenęs tanklaivis iš terminalo Rusijoje atgabenęs per 104.000 tonų naftos.

1999 atidarytą Būtingės naftos terminalą su “ORLEN Lietuva” naftos perdirbimo gamykla Mažeikiuose jungia 91,5 km ilgio naftotiekis. Per metus terminalas gali importuoti – iki 12 mln. tonų naftos. Būtingėje gali būti aptarnauti iki 150.000 tonų talpos tanklaiviai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...