2010 Lapkričio 05

Nekilnojamasis turtas

Butai brangs, sklypai pigs

veidas.lt

Trečiąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto plėtotojai vien Vilniuje pardavė apie 300 naujų butų – dvigubai daugiau nei pernai tuo pat metu. Tad gerokai sumažėjo naujų butų pasiūla kai kuriuose Vilniaus mikrorajonuose – Santariškėse, Šiaurės miestelyje ir kt. Kol kas jų kaina dėl to dar nekyla, tačiau ir nebekrinta, o nekilnojamojo turto specialistai įsitikinę, kad netrukus ims kilti.

Nekilnojamojo turto sandorių tarpininkė Jelena Sviatko teigia, kad dabar populiariausių vidutinės klasės naujų butų miegamuosiuose rajonuose kainos svyruoja tarp 4500–6500 Lt už kvadratinį metrą. Ji neabejoja, kad iki metų pabaigos ši kaina dar ūgtelės.

Kita vertus, nekilnojamojo turto ekspertai aiškina, kad prabangių butų, kurių pasiūla tebėra labai didelė, o paklausa menka, kainos nekils ir dar ilgai stagnuos. Kaip ir butų senesnės statybos namuose, kurie brangti gali pradėti geriausiu atveju tik kitų metų rudenį.

O sklypai Lietuvoje vis dar pinga ir dugnas dar greičiausiai nepasiektas. Agentūros “Ober-Haus” žemės sklypų ekspertas Dovydas Paulauskas pabrėžia, kad kai kurių žemės sklypų kainos per dvejus metus nukrito net 80 proc. ir mažėja toliau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...