2011 Kovo 09

Politika

Būsimasis ambasadorius Vašingtone Ž.Pavilionis JAV ambasadorę tikino, kad D.Grybauskaitė nėra “antiamerikietiška”

veidas.lt

Būsimasis Lietuvos ambasadorius Vašingtone Žygimantas Pavilionis, susitikęs su Jungtinių Valstijų atstovybės Vilniuje vadove, tikino, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė nėra “antiamerikietiška”, tačiau, anot jo, JAV atstovams reikės pasistengti bandant ją patraukti savo pusėn.

“Ji yra labai europietiška. Ji nori, kad mes taptume gyvybinga, technologiškai atvira skandinaviško stiliaus visuomene. Tai yra suderinama su stipriu transatlantiniu ryšiu”, – paviešintoje JAV diplomatų Vilniuje ataskaitoje cituojamas Ž.Pavilionis.

Per susitikimą su JAV ambasadore Anne Derse (En Ders) jis sakė, kad aukšto lygio dėmesys būtų labai svarbus kuriant santykius su D.Grybauskaite. Pasak jo, amerikiečiams gali tekti pasistengti norint patraukti Lietuvos vadovę savo pusėn, tačiau tai nėra neįmanoma.

“Ji nepriklausoma ir labai stipri asmenybė. (…) Jai reikia susitikimo su prezidentu (Baracku) Obama”, – teigė Ž.Pavilionis pridūręs, kad siekiant D.Grybauskaitės palankumo galėtų padėti jos patarėjas užsienio politikos klausimais Darius Semaška.

Pasak būsimojo ambasadoriaus Vašingtone, D.Grybauskaitė tikrai nėra prorusiška, tačiau Rusija visaip stengiasi įvaryti pleištą tarp JAV ir Lietuvos vadovės. Anot dokumento, kurį paskelbė portalas 15min.lt, Ž.Pavilionis pabrėžė, kad Lietuva, įstojusi į NATO ir Europos Sąjungą, kritiškai nebežiūrėjo į save ir įstrigo, tuo metu D.Grybauskaitė stengiasi tai pakeisti.

Ž.Pavilionis, tuomet koordinavęs Lietuvos pirmininkavimą Demokratijų bendrijai, skeptiškai vertino savo tiesioginio vadovo buvusio užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko galimybes likti poste dėl asmeninio nesuderinamumo su D.Grybauskaite.

Pasak dokumento, Lietuvos diplomatas tikėjosi 2010 metų kovo 11-osios proga Vilniuje sulaukti aukšto rango svečių iš JAV Kongreso bei teigė, kad bet koks JAV administracijos atstovas prieš vykdamas į Maskvą gegužės 9-osios proga pirmiau turėtų užsukti į Vilnių.

“Wikileaks” gautame JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumente Ž.Pavilionis pristatomas kaip ambicingas bei JAV palankus diplomatas, kuris palaiko gerus santykius su D.Grybauskaite, ir būtų “veiksmingas ambasadorius Vašingtone”.

Ž.Pavilionis Lietuvos ambasadoriumi JAV pradėjo dirbti praėjusių metų rugpjūtį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...