2011 Balandžio 09

Lenkija

Brolis rašys politinį testamentą

veidas.lt

Per lėktuvo katastrofą žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) brolis dvynys buvęs premjeras Jaroslawas (Jaroslavas) brėžia savo velionio brolio “Politinio testamento” gaires straipsnyje, kurį šeštadienį paskelbė dienraštis “Nasz Dziennik”.

Pasak jo, velionis šalies vadovas lenkiškumą laikė svarbia vertybe – tiek kaip žmogus, tiek kaip pilietis.

“Abu žinojome posakį, kuris kartojamas mūsų tėvynėje: “Jeigu jau gimėme lenkais – lenkais ir mirsime”, – aiškina opozicinės konservatyviosios “Įstatymo ir teisingumo” partijos pirmininkas.

“Tai reiškia, kad lenkiškumas yra dovana, kurią turime praturtinti savo gyvenimu”, – pabrėžė J.Kaczynskis.

Buvęs premjeras pastebi, jog jo brolis siekė užtikrinti Lenkijos suverenumą ir paversti ją stipria valstybe, labiau panašia į Prancūziją negu į 17 autonominių provincijų turinčią Ispaniją.

J.Kaczynskis priminė ir aktyvią savo brolio veiklą užsienio politikoje.

“Prezidentaujant beveik penkerius metus viso mano brolio pastangos buvo nukreiptos kurti Lenkiją, kuri būtų atskaitos taškas. Dar daugiau – kad ji taptų Centrinės ir Rytų Europos regiono lyderė, taip pat šalių, kurios atsirado ant Sovietų Sąjungos griuvėsių”, – nurodė jis.

“Tai nebuvo bandymas prikelti Jogailaičių dinastijos sapną, o paprasčiausias pragmatizmas: arba mūsų šalis bandys kurti glaudžiai su mumis bendradarbiaujančių valstybių bloką, arba jai grės pavojus patekti į Rusijos politinės ir ekonominės įtakos sferą”, – rašo J.Kaczynskis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...