2017 Liepos 04

Briuselis nepataria dalyti Lietuvos

veidas.lt

Lietuvos Vyriausybės sprendimas šalį padalyti į du regionus, siekiant didesnės Europos Sąjungos paramos po 2020 metų, gali nepasiteisinti.

Apie tai interviu BNS perspėjo EK Regioninės politikos direktorato vadovas Marcas Lemaitre‘as. Pasak jo, nors dabar pagal ES taisykles atsižvelgiant į vienam žmogui tenkantį bendrąjį vidaus produktą (BVP) yra skiriami trys regionai (mažiau išsivystę, kuriuose BVP vienam žmogui nesiekia 75 proc. ES vidurkio, pereinamieji, jei BVP rodiklis yra tarp 75 ir 90 proc., ir pažengę regionai, kuriuose BVP rodiklis viršija 90 proc. vidurkį), svarstoma galimybė ateityje sanglaudos paramą tolygiau susieti su BVP vienam gyventojui rodikliu. Lietuva iki šiol buvo traktuojama kaip vienas mažiau išsivysčiusių regionų, tačiau įsibėgėjus Vilniaus regiono ekonominei plėtrai pradėta baimintis, kad šalis po 2020 m. gali būti priskirta pereinamojo regiono kategorijai ir prarastų nemažą dalį būsimos paramos.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...