2011 Gegužės 06

Britų aukštosios mokyklos Lietuvoje

veidas.lt

BFL

Jungtinės Karalystės aukštosios mokyklos domisi galimybėmis veikti Lietuvoje, penktadienį pranešė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Jis žurnalistams sakė sulaukęs kelių Jungtinės Karalystės aukštųjų mokyklų susidomėjimo.

“Manau, kad susidomėjimas ir kitomis šalimis iš britų mokyklų pusės yra, bet džiaugiuosi, kad mes galime šiandien pasiūlyti palankią įstatyminę ir administracinę terpę, leisiančią atvesti čia kokybiškas studijas ne dėl to, kad atimti duoną iš mūsų universitetų, o dėl to, kad kuo greičiau kokybine prasme stiebtumėmės į viršų”, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Anot jo, britus į Lietuvą gena jų šalyje gerokai keliamos studijų kainos.

“Beveik visi Didžiosios Britanijos universitetai yra paskelbę, kad studijų įmokos dydis nuo 2012 metų rugsėjo pirmosios sieks 9 tūkst. svarų”, – teigė G. Steponavičius.

Ministras kol kas negalėjo pasakyti, kokia forma Lietuvoje veiktų britų universitetai ar koledžai.

“Kol kas tai yra domėjimasis, ir jis yra ganėtinai intensyvus ir ne pavienis, bet mes iš savo pusės pasistengsime maksimaliai dalykiškai pasiūlyti įvairias bendradarbiavimo formas – ar su Lietuvoje veikiančiais universitetais, ar steigiant filialus ar netgi atskirus universitetus”, – teigė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...