2010 Lapkričio 16

Didžioji Britanija

Britanijos princas Williamas kitąmet ves ilgametę draugę

veidas.lt

Didžiosios Britanijos princas Williamas (Viljamas), kuris yra antrasis eilėje į sostą, kitąmet susituoks su savo ilgamete drauge Kate Middleton (Keit Midlton), antradienį paskelbė Klarenso rūmai.

28 metų princas Williamas, kuris yra sosto įpėdinio princo Charleso (Čarlzo) ir velionės princesės Dianos vyriausias sūnus, susižadėjo su to paties amžiaus K.Middleton spalį per atostogas Kenijoje, nurodoma pranešime.

“Velso princui malonu pranešti apie princo Viljamo ir panelės Catherine Middleton (Ketrin Midlton) sužadėtuves. Vestuvės įvyks 2011 metų pavasarį arba vasarą Londone”, – informuojama pranešime.

“Princas Williamas ir panelė Middleton susižadėjo spalio mėnesį privačių atostogų metu Kenijoje. Princas Williamas apie tai informavo karalienę ir kitus artimiausius šeimos narius”.

“Princas Williamas taip pat prašė panelės Middleton tėvo leidimo. Po vestuvių pora gyvens Šiaurės Velse, kur princas Williamas tęs tarnybą Karališkose oro pajėgose”, – teigiama rūmų pranešime.

Savo ruožtu Bakingamo rūmai antradienį pranešė, kad karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) yra “visiškai patenkinta”, kad jos vaikaitis princas Willliamas ir K.Middleton susižadėjo.

“Ir karalienė, ir Edinburgo hercogas yra visiškai jais patenkinti”, – sakė Bakingamo rūmų atstovė.

Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Davido Camerono (Deivido Kamerono) atstovė spaudai pranešė, kad premjeras džiaugsmingai sutiko šią žinią ir perdavė porai savo sveikinimus.

Jau kurį laiką sklandančias kalbos apie tuoktuves šį mėnesį patvirtino pranešimas apie K.Kiddleton tėvų Michaelo (Maiklo) ir Carole (Kerol) dalyvavimą princo Charleso rezidencijoje Škotijoje organizuotoje medžioklėje.

Pora susipažino 2001 metais Šv.Andriaus Universitete Škotijoje, kur abu studijavo istoriją ir drauge gyveno nuomojamame name. 2007 metais pora buvo išsiskyrusi, tačiau vėl susitaikė.

Vestuvės įvyks praėjus 30 metų nuo princo Charleso ir Dianos tuoktuvių, kurios tuomet buvo lyginamos su pasaka. Vis tik 1996 metais pora išsiskyrė.

Diana žuvo 1997 metais per autokatastrofą Paryžiuje, kai paparacų fotografų persekiojamas jos automobilis rėžėsi į betoninę sieną. Po šios nelaimės visa tauta ilgai gedėjo savo širdžių princesės.

K.Middleton užaugo buvusio oro linijų piloto ir skrydžių palydovės šeimoje. Dėl šio fakto princas Williamas dažnai susilaukdavo pašaipų iš savo draugų aristokratų.

Būsimoji princesė dabar dirba verslo srityje, nors anksčiau dėl pernelyg didelio susidomėjimo jos darbine veikla Londone ir fotografų persekiojimo ji buvo priversta pagrasinti, jog imsis teisinių veiksmų.

Ši didelį visuomenės susidomėjimą kelianti jauna moteris neišvengiamai yra lyginama su princese Diana.

Rugsėjo mėnesį pusantrų metų trukusius pilotų kursus baigęs princas Williamas dirba Velso šiaurės vakarinėje dalyje esančios Anglesio gelbėtojų dalies pilotu, tačiau neužmiršta ir savo įsipareigojimų karališkajai šeimai.

Princas šį sekmadienį buvo nuvykęs į Afganistaną, kur dalyvavo Kemp Bastione Helmando provincijoje surengtoje ceremonijoje. Ji įvyko Atminimo sekmadienį, kai Didžioji Britanija pagerbia karuose žuvusius savo ir Sandraugos piliečius. Afganistane žuvusių karių garbei taip pat padėjo vainiką, o paskui išskrido namo. Didžioji Britanija Afganistane, daugiausia – Helmando provincijoje, yra dislokavusi maždaug 9,5 tūkst. savo karių.

Princas Williamas jau yra lankęsis Afganistane – 2008 metais jis slapta atvyko aplankyti karių fronto linijoje Kandahare.

Jo jaunesnysis brolis, princas Harry (Haris), kartu su britų armija 10 savaičių tarnavo Afganistane, bet 2008-aisiais buvo atšauktas, nes žiniasklaida pranešė apie jo buvimą šioje šalyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...