2011 Balandžio 16

Didžioji Britanija

Artėjant karališkosioms vestuvėms Britanija svarsto sosto paveldėjimo taisyklių pakeitimus

veidas.lt

Didžioji Britanija šeštadienį paskelbė svarstanti galimybes pakeisti “diskriminacines” sosto paveldėjimo taisykles, kad princo Williamo (Viljamo) ir Kate Middleton (Keit Midlton) pirmagimis galėtų paveldėti sostą nepriklausomai nuo savo lyties.

Šiuo metu galiojantis vyriausiojo sūnaus teisės principas reiškia, kad į sostą pretenduotų pirmasis poros sūnus, net jei jis ir turėtų vyresnę seserį.

Tačiau ministro pirmininko pavaduotojas Nickas Cleggas (Nikas Klegas), kuris yra atsakingas už konstitucines reformas, aiškinasi galimybes pakeisti šią taisyklę ir suteikti visoms būsimoms Williamo ir Kate šeimoje gimusioms princesėms tokias pačias teises kaip ir vyriškosios lyties palikuonims.

Williamas, kuris šiuo metu yra antrasis eilėje į britų sostą, su Kate susituoks balandžio 29 dieną, Londono Vestminsterio abatijoje.

Britų monarchas yra ir 16 Sandraugos valstybių vadovas, ir bet kokiam paveldėjimo linijos pakeitimui reiktų atitinkamų įstatymų visose šiose šalyse.

Vyriausybės atstovas sakė, kad diskusijos su suinteresuotomis Sandraugos narėmis jau prasidėjo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...